Discovery chce przyciągnąć mężczyzn
Discovery Channel przygotowała na wakacje specjalne pasmo skierowane do mężczyzn.
Od czerwca Discovery Channel zachęca szczególnie widownię męską do spędzenia popołudnia z kanałem i oglądania specjalnego pasma, w ramach którego znaleźć można programy poświęcone niezwykłym wynalazkom i eksperymentom, np. „Brainiac”, (zawsze między godz. 15.00 i 16.00), motoryzacji, np. „Superjazda” czy „Amerykański hot-rod” (od 16.00 do 18.00), inżynierii, architekturze oraz technologii w ramach bloku XXL, np. „Superkonstrukcje” albo „Niesamowite maszyny” (od 18.00 do 19.00).
„Znaczna część widowni Discovery Channel to właśnie mężczyźni, cieszymy się, iż darzą oni uznaniem emitowane na kanale programy i chętnie do nich wracają. Dlatego wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom zdecydowaliśmy się stworzyć specjalne popołudniowe pasmo, w ramach którego mogliby znaleźć swoje ulubione programy, którymi się interesują. Dodatkowo takie podejście stwarza wiele ciekawych możliwości reklamodawcom” – powiedział Klaudiusz Gomerski, Press and Marketing Manager CE Discovery Networks Poland.
Programy emitowane w ramach popołudnia dla mężczyzn na Discovery Channel to np.:
SuperjazdaCzyli wszystko o samochodach, kulisy produkcji ekskluzywnych, wyposażanych na zamówienie samochodów oraz ich wpływ na masowy przemysł motoryzacyjny. Jedyne w swoim rodzaju pojazdy różnych marek, od projektu po jazdę próbną, wywiady z producentami samochodów, projektantami, spawaczami, malarzami i właścicielami, testy oraz różne dyscypliny sportu z udziałem samochodów. Przekonamy się, że bogaci Amerykanie nie tylko budują wyrafinowane architektonicznie domy i obwieszają się świecącymi diamentami, ale ich prawdziwą dumą są ich pojazdy...
BrainiacPod wodzą Richarda Hammonda, zwanego Lordem Brainiaciem, ekipa serialu Brainiac jest w stanie zbadać każdą z prawd nauki, przetestować nawet najdziwniejsze a powszechnie przyjęte zasady oraz bez zahamowań sprawdzić oraz przeprowadzić choćby najbardziej zakręcone, ryzykowne eksperymenty. Ich ciekawość nie zna granic, są żądni wrażeń i wiedzy praktycznej. Wybuchy, niesamowite konstrukcje, eksperymenty z jedzeniem czy też piciem, to dla ekipy Brainiaca chleb powszedni.Każdy z odcinków serii to kilkanaście pytań, na które odpowiedzi nie znają często sami naukowcy czy też wykładowcy. Ponadto sposób w jaki przeprowadzane są eksperymenty wprowadziłby w zdumienie niejednego jajogłowego. Bo kto powiedział, że nauka musi być nudna?
Amerykański hot-rod Zapraszamy na spotkanie z Boydem Coddingtonem i jego współpracownikami, którzy podejmują próbę przywrócenia klasycznych pojazdów sprzed lat, przerabiania ich oraz udoskonalania. To naprawdę dowód na kunszt i pomysłowość ekipy Boyda.
Niesamowite maszynyNajszybsze maszyny na świecie, pojazdy ratujące życie ludzkie, kosmiczne wahadłowce czy nowoczesne modele sterowców zaprojektowane zgodnie z wymaganiami XXI wieku. Rzut oka na najnowsze osiągnięcia przemysłu samochodowego. Opowieśc o świecie lotnictwa - od Eurofightera 2000 po nowy F 22 oraz lotnicze giganty jak najnowszy Boeing 777. W ramach serii przyjrzymy się ludziom, którzy poświęcają swój czas i majątek jednemu celowi - by zdobyc tytuł najszybszego człowieka na Ziemi.Zobaczymy jak powstają roboty, które rozwijają się 10 milionów razy szybciej niż ludzie. Za sto lat będą nas leczyc, toczyć nasze wojny... Może nawet zawładną naszym światem. Sprawdzimy jak konstruowane są okręty podwodne, poznamy entuzjastów baloniarstwa, przekraczających granice niemożliwego i oglądających świat z perspektywy dostępnej jedynie wybranym. Wybierzemy się w kolejową podróż dookoła świata, a w jej trakcie spotkamy się z inżynieram, maszynistami, pasażerami, poznamy historię najwspanialszych dokonań
kolejarstwa.
Superkonstrukcje Największe, najbardziej udane i niezwykłe konstrukcje stworzone przez inżynierów, biurowce, zapierające dech w piersiach budowle. Te cuda współczesnej techniki określa się często mianem "superkonstrukcji". Ponadto zakłady, fabryki, maszyny i samoloty, wszystkie są dziełem człowieka.