Trwa ładowanie...
d3o1cqd
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Diagnoza Społeczna 2015: Polacy mają mniej stresu i więcej pieniędzy

Mamy mniej stresu i więcej pieniędzy - wynika z Diagnozy Społecznej 2015. Rekordowe 81,2 proc. z nas pozytywnie ocenia swoje życie - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Diagnoza Społeczna 2015: Polacy mają mniej stresu i więcej pieniędzy
(Fotolia)
d3o1cqd

Według autora opublikowanej w środę Diagnozy prof. Janusza Czapińskiego z UW powód tego, że czujemy się szczęśliwi i spełnieni jest prosty: lepiej zarabiamy i coraz mocniej wierzymy we własne możliwości.

Jak wynika z badań, dochody przeciętnego gospodarstwa domowego w ciągu ostatnich dwóch lat wzrosły o 314 zł i wynoszą 3450 zł (netto).

To wystarczy, by podnieść poczucie zadowolenia z sytuacji finansowej - deklaruje 1/3 badanych. Dla porównania w 1991 r. takich osób było tylko 10 proc. A według ostatniej Diagnozy z 2013 r. odsetek dobrze oceniających swoją kondycję materialną był mniejszy o 5 pkt. proc. niż obecnie.

d3o1cqd

Poczucie szczęścia przekłada się na wszystkie strefy życia. Większość uważa, że ma udane życie rodzinne i zawodowe. Zadowolenie z małżeństwa i potomstwa deklaruje ponad 80 proc. badanych.

W efekcie tego wszystkiego zmniejsza się poziom stresu i objawów depresji. Nawet kontakty z urzędnikami wyraźnie się w ostatnich latach poprawiły - wskazuje "DGP".

Diagnoza Społeczna została przygotowana po raz ósmy.

d3o1cqd

Podziel się opinią

Share

d3o1cqd

d3o1cqd
Więcej tematów