Trwa ładowanie...
d3eje9g

Dera o telefonie Tillersona do prezydenta. "To jest wbrew elementarnym zasadom"

Wiele wskazuje na to, że to prezydent może być winnym dyplomatycznego kryzysu z USA. Jak udało się dowiedzieć Wirtualnej Polsce, nie odebrał telefonu od amerykańskiego sekretarza stanu. Teraz tę wersję potwierdza prezydencki minister Andrzej Dera, który jednak tłumaczy swojego przełożonego.
Share
Sekretarz stanu zdradza, czy prezydent rozmawiał z Rexem Tillersonem
Sekretarz stanu zdradza, czy prezydent rozmawiał z Rexem TillersonemŹródło: PAP, Fot: Grzegorz Michałowski
d3eje9g

Krótko przed podpisaniem ustawy o IPN do Andrzeja Dudy zadzwonił szef amerykańskiej dyplomacji Rex Tillerson. Prezydent odmówił rozmowy. Uznał, że Tillerson to urzędnik zbyt niskiego szczebla - dowiedziała się Wirtualna Polska.

Prezydencki minister był pytany w RadiuZET, czy rzeczywiście doszło do takiej sytuacji. - Nawet do głowy by mi nie przyszło, żeby dzwonić do jakiegokolwiek prezydenta w jakimkolwiek państwie - stwierdził Andrzej Dera, potwierdzając tym samym nasze ustalenia.

Zobacz także: Andrzej Duda nie odebrał telefonu od Rexa Tillersona. Politycy nie wierzą własnym uszom

- Jest coś takiego jak zasady obowiązujące w administracji: że ja, jako minister, nie zadzwonię do prezydenta Putina czy do prezydenta Francji - dodał sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta. Jego zdaniem, jest to "wbrew elementarnym zasadom, które obowiązują w świecie dyplomacji."

d3eje9g

Źródło: RadioZET

d3eje9g

Podziel się opinią

Share
d3eje9g
d3eje9g
Więcej tematów