Trwa ładowanie...

Debata w Parlamencie Europejskim o sytuacji w Polsce jednak we wtorek

• Debata o Polsce w PE odbędzie się jednak we wtorek
• Wcześniej informowano, że została przesunięta na środę
• Zamieszanie z terminem debaty ma związek ze zmianą prezydencji w Radzie UE

Share
Debata w Parlamencie Europejskim o sytuacji w Polsce jednak we wtorek
Źródło: Wikipedia, fot: Diliff
d469c2l

Debata w Parlamencie Europejskim poświęcona aktualnej sytuacji w Polsce odbędzie się jednak w najbliższy wtorek 19 stycznia o godz. 16 - informuje tvn24.pl. Wcześniej informowano o przesunięciu jej terminu na środę. Według źródeł PAP to efekt rozmowy premier Beaty Szydło z szefem PE Martinem Schulzem.

W środę sekretarze generalni grup politycznych w PE wstępnie przełożyli debatę na środę 20 stycznia. Chodziło o to, że we wtorek wypowiadać się będzie przedstawiciel luksemburskiej prezydencji w UE, a w środę miałby to być reprezentant nowego, holenderskiego przewodnictwa.

Ostateczna decyzja w tej sprawie należy do konferencji przewodniczących, czyli szefa PE a także przewodniczących frakcji w europarlamencie, których spotkanie odbywało się w czwartek w Brukseli.

d469c2l

Rano tego dnia rozmowę telefoniczną przeprowadzili polska premier i szef PE. Rzecznik rządu Rafał Bochenek mówił dziennikarzom w Sejmie, że cieszy się, iż już w najbliższy wtorek rząd będzie miał szansę wyjaśnić całą sytuację w PE.

Powiedział też, że przed debatą w Parlamencie Europejskim na temat Polski premier Szydło planuje jeszcze spotkać się z Martinem Schulzem.

W środę Komisja Europejska zdecydowała się wszcząć wobec Polski pierwszy etap procedury dotyczącej ochrony państwa prawa ze względu na to, że wiążące zasady dotyczące TK nie są obecnie przestrzegane.

d469c2l

Podziel się opinią

Share
d469c2l
d469c2l
Więcej tematów