Trwa ładowanie...
d24simo

Debata w Parlamencie Europejskim o sytuacji w Polsce jednak we wtorek

• Debata o Polsce w PE odbędzie się jednak we wtorek
• Wcześniej informowano, że została przesunięta na środę
• Zamieszanie z terminem debaty ma związek ze zmianą prezydencji w Radzie UE
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Debata w Parlamencie Europejskim o sytuacji w Polsce jednak we wtorek
(Wikipedia, Fot: Diliff)
d24simo

Debata w Parlamencie Europejskim poświęcona aktualnej sytuacji w Polsce odbędzie się jednak w najbliższy wtorek 19 stycznia o godz. 16 - informuje tvn24.pl. Wcześniej informowano o przesunięciu jej terminu na środę. Według źródeł PAP to efekt rozmowy premier Beaty Szydło z szefem PE Martinem Schulzem.

W środę sekretarze generalni grup politycznych w PE wstępnie przełożyli debatę na środę 20 stycznia. Chodziło o to, że we wtorek wypowiadać się będzie przedstawiciel luksemburskiej prezydencji w UE, a w środę miałby to być reprezentant nowego, holenderskiego przewodnictwa.

Ostateczna decyzja w tej sprawie należy do konferencji przewodniczących, czyli szefa PE a także przewodniczących frakcji w europarlamencie, których spotkanie odbywało się w czwartek w Brukseli.

d24simo

Rano tego dnia rozmowę telefoniczną przeprowadzili polska premier i szef PE. Rzecznik rządu Rafał Bochenek mówił dziennikarzom w Sejmie, że cieszy się, iż już w najbliższy wtorek rząd będzie miał szansę wyjaśnić całą sytuację w PE.

Powiedział też, że przed debatą w Parlamencie Europejskim na temat Polski premier Szydło planuje jeszcze spotkać się z Martinem Schulzem.

W środę Komisja Europejska zdecydowała się wszcząć wobec Polski pierwszy etap procedury dotyczącej ochrony państwa prawa ze względu na to, że wiążące zasady dotyczące TK nie są obecnie przestrzegane.

d24simo

Podziel się opinią

Share

d24simo

d24simo
Więcej tematów