Trwa ładowanie...
d48ortj
d48ortj

Debata o Polsce w Parlamencie Europejskim

Trwa debata o Polsce w Parlamencie Europejskim. W debacie na sesji plenarnej bierze udział premier Beata Szydło, a także Bert Koenders, minister spraw zagranicznych Holandii sprawującej prezydencję, oraz Frans Timmermans, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d48ortj

Debatę otworzył przewodniczący PE Martin Schulz. Głos mają zabrać przedstawiciele Rady reprezentującej rządy państw członkowskich i Komisji Europejskiej.

- Rząd wprowadza zmiany w Polsce, dlatego że w wyniku demokratycznych wyborów Polacy zdecydowali, że chcą, żeby właśnie takie zmiany, które zostały zaproponowane przez obóz rządzący, przez PiS, zostały wdrożone. To jest decyzja polskich obywateli - tłumaczyła podczas wystąpienia premier Beata Szydło.

- Musieliśmy zmienić ustawę, która później została oceniona przez sam Trybunał jako częściowo niezgodna z konstytucją - wyjaśniła Szydło podczas pierwszego przemówienia. Mówiła też o ustawie medialnej: - Media publiczne wymagają zmian, które przywrócą pluralizm oraz zasadę neutralności i rzetelności. Do reformy wzywało Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich - mówiła.

Polska premier na pewno wystąpi dwa razy - na początku i po pierwszych oświadczeniach szefów grup politycznych, bądź ich zastępców, po czym debata będzie kontynuowana. Nie jest wykluczone, że Beata Szydło po raz trzeci wystąpi na zakończenie debaty, po oświadczeniach wszystkich europosłów.

d48ortj

Podziel się opinią

Share

d48ortj

d48ortj
Więcej tematów