Trwa ładowanie...
d4i80ru
IAR

David Cameron zapowiada wzmocnienie sił specjalnych

Premier David Cameron zapowiedział znaczne wzmocnienie brytyjskich sił specjalnych oraz zakup nowych samolotów i dronów zwiadowczych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
David Cameron
David Cameron (AFP, Fot: JOHN MACDOUGALL)
d4i80ru

Wypowiedź Camerona zwiastuje nasilenie walki z Islamskim Państwem, zwłaszcza po ostatnim zamachu w Tunezji, w którym zginęło trzydzieścioro Brytyjczyków.

Londyńskie media przepowiadają rozszerzenie akcji brytyjskiego lotnictwa przeciw Państwu Islamskiemu z terenu Iraku również nad terytorium Syrii. Będzie to jednak wymagało zgody parlamentu i może nastąpić dopiero jesienią.

Do tej chwili brytyjskie samoloty Tornado i drony Reaper wykonały tysiąc lotów bojowych nad Irakiem i 300 uderzeń na islamistów. Od niedawna, Ministerstwo Obrony w Londynie publikuje w internecie wideoklipy z tych akcji, jako przeciwwagę dla propagandy dżihadu.

Premier Cameron spotkał się też z szefami sztabów sił zbrojnych, aby wyjaśnić im w jaki sposób rząd chce spełnić wymóg NATO, by każde z państw członkowskich sojuszu przeznaczyło na obronę co najmniej 2 proc. swego produktu krajowego brutto.

Brytyjski minister obrony Michael Fallon powiedział potem BBC, że po raz pierwszy od kilku lat Wielka Brytania będzie wydawać więcej na obronę.

d4i80ru

Podziel się opinią

Share
d4i80ru
d4i80ru
Więcej tematów