Trwa ładowanie...
13-07-2015 13:54

David Cameron zapowiada wzmocnienie sił specjalnych

Premier David Cameron zapowiedział znaczne wzmocnienie brytyjskich sił specjalnych oraz zakup nowych samolotów i dronów zwiadowczych.

Share
David Cameron zapowiada wzmocnienie sił specjalnychŹródło: AFP, fot: JOHN MACDOUGALL
d1go9nm

Wypowiedź Camerona zwiastuje nasilenie walki z Islamskim Państwem, zwłaszcza po ostatnim zamachu w Tunezji, w którym zginęło trzydzieścioro Brytyjczyków.

Londyńskie media przepowiadają rozszerzenie akcji brytyjskiego lotnictwa przeciw Państwu Islamskiemu z terenu Iraku również nad terytorium Syrii. Będzie to jednak wymagało zgody parlamentu i może nastąpić dopiero jesienią.

Do tej chwili brytyjskie samoloty Tornado i drony Reaper wykonały tysiąc lotów bojowych nad Irakiem i 300 uderzeń na islamistów. Od niedawna, Ministerstwo Obrony w Londynie publikuje w internecie wideoklipy z tych akcji, jako przeciwwagę dla propagandy dżihadu.

Premier Cameron spotkał się też z szefami sztabów sił zbrojnych, aby wyjaśnić im w jaki sposób rząd chce spełnić wymóg NATO, by każde z państw członkowskich sojuszu przeznaczyło na obronę co najmniej 2 proc. swego produktu krajowego brutto.

Brytyjski minister obrony Michael Fallon powiedział potem BBC, że po raz pierwszy od kilku lat Wielka Brytania będzie wydawać więcej na obronę.

d1go9nm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1go9nm
Więcej tematów