Trwa ładowanie...
d3852i0

Darowizny od koncernów farmaceutycznych bez żadnej kontroli

Ministerstwo Zdrowia nie wie, ile darowizn od koncernów farmaceutycznych otrzymują podległe mu jednostki - pisze "Nasz Dziennik". Dziennik zwraca uwagę, że państwowe instytucje związane z ochroną zdrowia dostają darowizny od koncernów, które potem są "w jakimś mniejszym czy większym stopniu" zależne od ich opinii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Resor zdrowia nie prowadzi ewidencji dotacji i darowizn dla placówek medycznych
Resor zdrowia nie prowadzi ewidencji dotacji i darowizn dla placówek medycznych (123RF.COM)
d3852i0

- Miliony złotych dotacji trafiają do placówek służby zdrowia, organizacji lekarzy i pacjentów, instytucji naukowych i poszczególnych lekarzy. Wszystko odbywa się zgodnie z prawem, więc wymiar sprawiedliwości nie interesuje się sytuacją, która wzbudza jednak gigantyczne wątpliwości etyczne - pisze autor artykułu.

Gazeta przytacza komentarz rzeczniczki resortu Mileny Kruszewskiej: "Ministerstwo Zdrowia nie posiada wiedzy na temat darowizn i korzyści materialnych uzyskiwanych przez podległe sobie jednostki i placówki finansowane przez NFZ od firm farmaceutycznych i producentów sprzętu medycznego". Rzeczniczka odsyła do poszczególnych jednostek. - Każda z nich oczywiście broni się, że żaden konflikt interesów nie występuje - pisze "ND".

d3852i0

Podziel się opinią

Share

d3852i0

d3852i0
Więcej tematów