Trwa ładowanie...
d21ma9q
internet
15-05-2006 16:00

Darmowy Internet dla mieszkańców Rzeszowa

Rzeszów to prawdopodobnie pierwsze polskie miasto, oferujące mieszkańcom darmowy dostęp do Internetu. Od dziś z bezpłatnej sieci szerokopasmowej mogą korzystać rzeszowianie, którzy mieszkają w odległości nie większej niż 200-300 metrów od tak zwanego hot spota, głównie w centrum miasta. 44 takie nadajniki zainstalowano na szkołach i urzędach.

d21ma9q
d21ma9q

Komputer powinien być wyposażony w kartę umożliwiającą odbiór sygnału bezprzewodowego. Jak mówią informatycy z rzeszowskiego magistratu, im bliżej hot spota, tym mniejszy problem z odbiorem. Przy większych odległościach konieczne jest umieszczenie anteny sieciowej za oknem.

Aby korzystać z darmowego Internetu, trzeba zadzwonić pod specjalny numer telefonu, zapisać kod dostępu, a potem za pośrednictwem komputera uzyskać indywidualny numer PIN. Konieczna jest także własna elektroniczna skrzynka pocztowa.

Cała sieć kosztowała do tej pory ponad 8 milionów złotych. Trzy czwarte to pieniądze unijne.

Wkrótce ruszą prace nad pokryciem siecią całego miasta. W przyszłości sieć szerokopasmowa pozwoli na wprowadzenie w Rzeszowie darmowych rozmów telefonicznych czy zdalne sterowanie sygnalizacją świetlną.

d21ma9q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21ma9q
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj