Dania: ksiądz-pedofil skazany na 10 lat więzienia. Wykorzystał ośmioro dzieci

Sąd rejonowy w Holbaek zakazał księdzu pracy z dziećmi i przebywania w jednym miejscu z osobami, które nie ukończyły 18 lat, jeśli nie towarzyszą im rodzice. Duchowny wykorzystywał nieletnich przez dziesięć lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja znalazła materiały pedofilskie w mieszkaniu księdza
Policja znalazła materiały pedofilskie w mieszkaniu księdza (WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)

Ksiądz z Tommerup w zachodniej Zelandii jest odpowiedzialny za napaść seksualną na ośmioro dzieci. Z sześciorgiem z nich utrzymywał kontakty seksualne. Przewodniczący składu sędziowskiego Gry Berdin powiedział, że werdykt - choć wydany niejednogłośnie - jest karą za "bardzo wiele poważnych napaści seksualnych", a sędziowie wzięli pod uwagę młody wiek ofiar.

Zobacz też: Seksting - jak chronić dziecko?

Ksiądz dopuścił się przestępstw wobec dzieci w latach 2006-2016 na plebanii kościoła w Tommerup. Peschack został aresztowany wiosną ubiegłego roku.

Jak wynika z akt sądowych, jedną z ofiar duchownego była 13-letniego dziewczynka, gdy Peschack miał 45 lat. Duchowny wykorzystał też 12 latka w 2015 r. - m.in. zlizywał Nutellę i bitą śmietanę z ciała chłopca. Masturbował się przy nim i dotykał części intymnych jego ciała. Niektóre napaści seksualne filmował i fotografował. Policja znalazła nagrania z napaści na 15-latka w mieszkaniu duchownego.

Peschack namawiał inne ofiary do przesyłania nagich zdjęć przez internet, udając nastolatkę. Niektórym swoim ofiarom przed napaścią podawał alkohol.

Ksiądz odwołał się od wyroku do sądu wyższej instancji.

Źródło: The Local

Polub WP Wiadomości