Trwa ładowanie...
d1kqsb1

Daewoo-FSO nie komentuje planów GM

Daewoo-FSO Motor SA nie chce komentować
informacji, iż plany przejęcia akcji koncernu Daewoo Motor przez
General Motors nie obejmują zagranicznych filii Daewoo -
poinformowano w czwartek w biurze prasowym Daewoo-FSO.

Share
d1kqsb1

Jak podała agencja AFX, prezes zarządu koreańskiego koncernu Daewoo Motor, Li Dzung-de, zapowiedział w czwartek, że zarząd firmy nie zamierza włączać do oferty sprzedaży zakładów Daewoo znajdujących się poza granicami Korei Południowej.

Dodał, że amerykański koncern motoryzacyjny General Motors "nie jest zainteresowany" tymi zakładami Daewoo, w których produkuje się samochody dostawcze i autobusy.

Również według seulskiej prasy, która cytuje anonimowe koła, General Motors zastanawia się nad kupnem zakładów Daewoo w Korei Południowej, lecz nie zagranicznych filii koncernu. GM nie jest np. zainteresowany kupnem polskich zakładów Daewoo.

d1kqsb1

Nie będziemy komentować tych informacji. Taka była umowa, że żadna ze stron nie będzie się wypowiadała przed zakończeniem negocjacji i my też nie będziemy się wypowiadać - powiedziała pracownica biura prasowego Daewoo-FSO.

Z prasą nie chciał kontaktować się w czwartek wiceprezes zarządu Daewoo-FSO Janusz Woźniak.

W czwartek rano w Seulu podano, że pierwsza seria rozmów General Motors z zarządem komisarycznym południowokoreańskiego Daewoo potrwa co najmniej dwa tygodnie. (ps)

d1kqsb1

Podziel się opinią

Share
d1kqsb1
d1kqsb1
Więcej tematów