Trwa ładowanie...

Dąbrowa Górnicza. Pościg ulicami miasta. Amatorzy artykułów spożywczych złapani

Dąbrowscy wywiadowcy zatrzymali po pościgu dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież dużej ilości artykułów spożywczych w jednym z dąbrowskich dyskontów. W ich samochodzie policjanci znaleźli też narkotyki.
Share
Dąbrowa Górnica. Skuteczny pościg dąbrowskich policjantów.
Dąbrowa Górnica. Skuteczny pościg dąbrowskich policjantów.Źródło: Śląska Policja
d5prd6x

W trakcie patrolowania miasta wywiadowcy z komendy w Dąbrowie Górniczej zauważyli podejrzany pojazd. Mieli się nim poruszać sprawcy kradzieży artykułów spożywczych z jednego z dąbrowskich dyskontów. Ruszyli za nim w pościg.

- Dzięki współpracy z dyżurnym komendy i zgłaszającym, policjanci po kilku minutach pościgu zatrzymali kierującego skodą. Był nim 21-letni mieszkaniec Katowic– poinformowała komenda w Dąbrowie Górniczej.

Podczas sprawdzania samochodu i osób w nim podróżujących, okazało się, że nie tylko kradzież mają na sumieniu.

d5prd6x

Dąbrowa Górnicza. Pościg za złodziejami

Kierowca nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania samochodami. Przeszukując samochód, wywiadowcy znaleźliskradzione artykuły spożywcze oraz papierową torbę z suszem marihuany. Z zabezpieczonych narkotyków można było przygotować blisko 1200 działek dilerskich.

35-letni pasażer posiadał przy sobie natomiast kilkanaście porcji amfetaminy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że drugi z mieszkańców Katowic trudni się kradzieżami sklepowymi na terenie całego województwa. W ostatnim półroczu dopuścił się, aż 19 takich kradzieży. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie kierowcy trzech zarzutów: niezatrzymania się do kontroli i ucieczki przed policjantami, posiadania znacznej ilości narkotyków oraz pomocy przy kradzieży. Drugi z mężczyzn odpowie za kradzież w warunkach recydywy i posiadanie narkotyków. Sprawa niebawem znajdzie swój finał w sądzie.

d5prd6x

Sprawa Tymoteusza Szydło. Zatrważająca historia Leszka Millera

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d5prd6x

Podziel się opinią

Share
d5prd6x
d5prd6x
Więcej tematów