Trwa ładowanie...
d1egwj1

Czyje wsparcie w wyborach samorządowych wybierze Piotr Uszok: PO czy PiS?

W najbliższych wyborach na prezydenta Katowic swój udział potwierdził obecnie rządzący Piotr Uszok oraz Jerzy Ziętek. Ten drugi odszedł z PO, aby kandydować jako niezależny, zaś partia chce poprzeć obecnego prezydenta. Co na to PiS?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czyje wsparcie w wyborach samorządowych wybierze Piotr Uszok: PO czy PiS?
(facebook.com/Katowice.eu)
d1egwj1

Piotr Uszok przejął stanowisko prezydenta w 1998 roku i od tego czasu nikomu go nie odstąpił. W zbliżających się wyborach ma spore szanse na kolejne zwycięstwo, zwłaszcza że konkurencji nie ma wiele - póki co swój udział potwierdził tylko Jerzy Ziętek.

Największe partie najwidoczniej boją się porażki z Uszokiem, ponieważ ani PO, ani PiS nie mają własnego kandydata. Nieoficjalnie wiadomo, że Platforma chce poprzeć obecnego prezydenta, jednak ostateczna decyzja ma zapaść do 15 września.

Prawo i Sprawiedliwość także nie ma swojego kandydata. Partia zastanawia się czy poprzeć Uszoka, jednak przeszkodą może się okazać... wsparcie ze strony PO.

d1egwj1

- Od czterech lat jesteśmy lojalnym partnerem prezydenta, chcielibyśmy poprzeć jego kandydaturę. Jednak trudno sobie wyobrazić, żebyśmy wspierali go równocześnie z Platformą - mówi jeden z polityków PiS-u.

W politycznych kręgach słychać, że jeśli Uszok nie zdecyduje się do połowy września z kim woli współpracować, to PiS wystawi jednak własnego kontrkandydata.

d1egwj1

Podziel się opinią

Share

d1egwj1

d1egwj1
Więcej tematów