Trwa ładowanie...
04-09-2014 10:47

Czyje wsparcie w wyborach samorządowych wybierze Piotr Uszok: PO czy PiS?

W najbliższych wyborach na prezydenta Katowic swój udział potwierdził obecnie rządzący Piotr Uszok oraz Jerzy Ziętek. Ten drugi odszedł z PO, aby kandydować jako niezależny, zaś partia chce poprzeć obecnego prezydenta. Co na to PiS?

Czyje wsparcie w wyborach samorządowych wybierze Piotr Uszok: PO czy PiS?Źródło: facebook.com/Katowice.eu
dxi8542
dxi8542

Piotr Uszok przejął stanowisko prezydenta w 1998 roku i od tego czasu nikomu go nie odstąpił. W zbliżających się wyborach ma spore szanse na kolejne zwycięstwo, zwłaszcza że konkurencji nie ma wiele - póki co swój udział potwierdził tylko Jerzy Ziętek.

Największe partie najwidoczniej boją się porażki z Uszokiem, ponieważ ani PO, ani PiS nie mają własnego kandydata. Nieoficjalnie wiadomo, że Platforma chce poprzeć obecnego prezydenta, jednak ostateczna decyzja ma zapaść do 15 września.

Prawo i Sprawiedliwość także nie ma swojego kandydata. Partia zastanawia się czy poprzeć Uszoka, jednak przeszkodą może się okazać... wsparcie ze strony PO.

- Od czterech lat jesteśmy lojalnym partnerem prezydenta, chcielibyśmy poprzeć jego kandydaturę. Jednak trudno sobie wyobrazić, żebyśmy wspierali go równocześnie z Platformą - mówi jeden z polityków PiS-u.

W politycznych kręgach słychać, że jeśli Uszok nie zdecyduje się do połowy września z kim woli współpracować, to PiS wystawi jednak własnego kontrkandydata.

dxi8542
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxi8542
Więcej tematów