Trwa ładowanie...
d2kbbfv

Czy będzie obowiązywać kwarantanna dla powracających z zagranicy? Ministerstwo ma inny plan

Wakacje 2020. W związku ze wzrostem liczby zakażonych koronawirusem rząd planuje powtórne wprowadzenie niektórych obostrzeń. Pod uwagę brana była kwarantanna dla powracających z zagranicy. Ministerstwo zdrowia ma inny plan.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wakacje 2020. Czy będzie obowiązkowa kwarantanna dla powracających z zagranicy?
Wakacje 2020. Czy będzie obowiązkowa kwarantanna dla powracających z zagranicy? (Istock)
d2kbbfv

Wakacje 2020. Czy będzie kwarantanna dla powracających z zagranicy?

Od 28 lipca dzienny wzrost zdiagnozowanych nowych przypadków zakażenia koronawirusem wynosi ponad 500. Dzienny rekord to 680 nowych przypadków. W tej sytuacji rząd pracuje nad wprowadzeniem nowych reguł, które miałyby ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa. Jeszcze kilka dni temu brano pod uwagę przywrócenie obowiązku kwarantanny dla powracających z zagranicy.

Taki przepis obowiązywał na początku pandemii. W marcu zamknięto granice, a osoby wracające do Polski były zobowiązane do odbycia przymusowej dwutygodniowej kwarantanny. Z biegiem czasu obostrzenia poluzowano, ale gdy liczba zakażonych koronawirusem w Polsce zaczęła rosnąc, rozważano ponowne wprowadzenie kwarantanny dla powracających z zagranicy.

d2kbbfv

Kwarantanna dla powracających z zagranicy. Ministerstwo ma inny plan

Ministerstwo zdrowia ma inny plan na to, jak ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa. Zamiast obowiązkowej kwarantanny miałyby być przeprowadzane testy osób wracających do Polski. Turyści badani byliby na lotniskach.

- Nie można wykluczyć, że zamiast kwarantanny byłaby konieczność przeprowadzenia testu. Analizujemy w tej chwili możliwość robienia badań po powrocie do kraju. Za wszystkie tego typu badania w Polsce płaci Narodowy Fundusz Zdrowia. Tu nie byłoby wyjątku – mówi money.pl minister zdrowia Łukasz Szumowski (więcej TUTAJ).

To nie turyści czy biura podróży miałyby za testy płacić. Koszty ich wykonania wzięłoby na siebie najprawdopodobniej państwo.

d2kbbfv

Zobacz też: Konwencja stambulska. Paweł Rabiej: premier ograł ministra Ziobrę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2kbbfv

Podziel się opinią

Share
d2kbbfv
d2kbbfv
Więcej tematów