Trwa ładowanie...
wypadek
16-05-2007 12:40

Cztery osoby ranne w wypadku pociągu pod Olsztynem

Cztery osoby, w tym jedna ciężko, zostały ranne, gdy na niestrzeżonym
przejeździe kolejowym Stawiguda koło Olsztyna samochód ciężarowy
wjechał pod nadjeżdżający pociąg ekspresowy. Lokomotywa i dwa
wagony pociągu wykoleiły się.

Share
Cztery osoby ranne w wypadku pociągu pod OlsztynemŹródło: PAP
d37kxyz

Galeria

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/cztery-osoby-ranne-w-wypadku-pociagu-6038674497311873g )[

]( http://wiadomosci.wp.pl/cztery-osoby-ranne-w-wypadku-pociagu-6038674497311873g )
Cztery osoby ranne w wypadku pociągu

Trasa kolejowa Olsztyn-Olsztynek jest zamknięta. Kolej uruchomiła autobusową komunikację zastępczą. W wyniku wypadku ewakuowano około 50 osób - pasażerów pociągu.

d37kxyz

Izabela Niedźwiecka z warmińsko-mazurskiej policji poinformowała, że do wypadku doszło, gdy 25-letni kierowca ciężarówki przewożącej paszę nie zatrzymał się przed znakiem "Stop" i wjechał na przejazd wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Olsztyn-Warszawa-Kraków. Wypadek wydarzył się o godz. 7.10 na wysokości dworca w Stawigudzie; pociąg przejeżdżał przez stację, nie zatrzymując się na niej.

Najciężej ranny został kierowca naczepy, inni poszkodowani to maszynista i dwaj pasażerowie pociągu. Wszyscy trafili do szpitali w Olsztynie.

Pociąg wykoleił się około 100 metrów od miejsca wypadku. Uszkodzone wagony i lokomotywa leżą na torowisku i skarpie. Uderzona przez pociąg ciężarówka rozpadła się na części. Służby energetyczne naprawiają trakcję kolejową, która została zerwana. Specjalny dźwig ma podnieść uszkodzone wagony i lokomotywę.

Jak poinformował rzecznik przewozów regionalnych Stanisław Wojciechowski, pociągi jadące od strony Warszawy dojeżdżają do Olsztynka, a stamtąd pasażerowie przesiadają się w autobusy jadące do Olsztyna. Natomiast pociągi pośpieszne jadą przez Iławę.

Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa usuwanie skutków wypadku. Po podniesieniu uszkodzonego składu pociągu służby będą sprawdzać stan torów i naprawiać uszkodzenia.

Policja prowadzi oględziny miejsca wypadku. Ustalono już, że kierowca ciężarówki był zatrudniony w firmie transportowej od grudnia 2005 roku.

d37kxyz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37kxyz
d37kxyz
Więcej tematów