Trwa ładowanie...

Czterej rosyjscy policjanci skazani za brutalne torturowanie świadka

Czterej członkowie rosyjskiej policji zostali skazani za torturowanie osoby przesłuchiwanej na komisariacie w charakterze świadka: nałożyli jej worek plastikowy na głowę i zastosowali wobec niej elektrowstrząsy.

Share
Czterej rosyjscy policjanci skazani za brutalne torturowanie świadkaŹródło: AFP, fot: Georgy Alburov
d4nc6tb

Do zastosowania tortur wobec 28-letniego świadka, którego wezwano na komisariat, by złożył zeznania w sprawie zaginionego pracownika miejskiej kasy pożyczkowej, doszło w Tiumeniu na Syberii- podała prokuratura rejonowa.

Policjanci uznali, że świadek jest zamieszany w sprawę, ponieważ rozmawiał tego dnia telefonicznie z tym urzędnikiem. Próbowali wymusić na nim zeznanie. W końcu zwolnili go, gdy się to mimo tortur nie powiodło.

Zaginiony pracownik kasy pożyczkowej szybko się odnalazł: wyjechał na krótko z miasta do niedalekiej wsi, nie zawiadamiając rodziny.

d4nc6tb

Czterej policjanci zostali skazani za nadużycie władzy i stosowanie przemocy. Dwaj główni oskarżeni otrzymali kary po trzy trzy lata więzienia, a dwaj pozostali ten sam wymiar kary, lecz w zawieszeniu.

Doniesienia o nadużywaniu władzy i stosowaniu nieuzasadnionej przemocy przez rosyjskich stróżów porządku mnożą się w mediach odkąd w marcu tego roku opublikowano drastyczną informację o zgonie świadka zamęczonego przez policjantów na jednym komisariatów w Tatarstanie.

d4nc6tb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4nc6tb
Więcej tematów