Trwa ładowanie...

Członek zarządu KOD: dużo w tym naszej winy

"Moja ocena jakości działania Mateusza nie ma nic wspólnego z przekonaniem że powinien być i on i cały zarząd KOD godziwie wynagradzany za pracę. Nie podjęliśmy tematu kasy na początku, nie ustaliliśmy zasad. Czym ma się żywić pełnoetatowy członek zarządu kilkudziesięciotysięcznej organizacji, jeśli nie pracuje i ma jakieś zaległe zobowiązania? Przyjęliśmy, że jakoś to będzie. Nie mogło być jakoś. Dużo w tym naszej winy" - napisał na portalu społecznościowym członek zarządu KOD, Jacek Parol. Skomentował w ten sposób swoją wcześniejszą krytykę zachowania Kijowskiego i informacje, że za te pieniądze miał kupić sobie iPhone'a i laptopa.

Share
Członek zarządu KOD: dużo w tym naszej winy
Źródło: WP
dofqzhk

Cały czas trwa ostra wymiana zdań po doniesieniach o fakturach, które wystawiała firma Mateusza Kijowskiego i jego żony za doradztwo i usługi w zakresie informatyki. W tej sprawie zabrali głos także inni przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji.

- Mateusz Kijowski powiedział nam, że faktury są autentyczne i zobowiązał się do tego, że przedstawi nam czynności, które były wykonywane, a o których nie wiedzieliśmy - wyjaśniła Magdalena Filiks z KOD.

Wcześniej Jacek Parol stwierdził też, że Kijowski za pieniądze zbierane na rzecz stowarzyszenia kupował sobie drogie gadżety. Napisał poza tym, że lider KOD nie mógł zapłacić sobie za wykonanie strony internetowej organizacji, gdyż zrobił to ktoś inny i to za darmo.

dofqzhk

Po tym wpisie zaczął dostawać obraźliwe wiadomości. "Wszystkich ślących mi życzenia, głównie zaangażowanych Koderów informuję, że będę publikował ich wyzwiska wraz z linkiem do profilu. Bawmy się z otwartą przyłbicą. Jednocześnie pragnę wam uzmysłowić, że to nie ja wystawiłem te faktury, nie ja dokonałem przelewów i nie ja wydałem tę forsę. Poważnie" - skomentował.

Ponadto członkowie zarządu powiedzieli, że nadzór nad pieniędzmi, pochodzącymi ze zbiorek publicznych prowadził komitet społeczny KOD. Zarząd KOD zwrócił się więc do komitetu społecznego o jak najszybsze przeprowadzenie kontroli prawidłowości wydawania tych środków. Komisji rewizyjnej polecił sprawdzenie przepływów finansowych stowarzyszenia. Zarząd zapewnił, że informacja o wynikach kontroli zostanie niezwłocznie upubliczniona.

dofqzhk

Podziel się opinią

Share
dofqzhk
dofqzhk
Więcej tematów