WP

Członek organizacji "Obywatele Rzeszy" ranił czterech policjantów. Strzały w Georgensgmuend

• Do zajścia doszło w Georgensgmuend w Bawarii
• 49-letni mężczyzna otworzył bez ogień do policjantów przeprowadzających rewizję w jego domu
• Czterech funkcjonariuszy zostało rannych, dwóch z nich ciężko
• Sprawca, który odniósł lekkie obrażenia, został zatrzymany

• Organizacja "Obywatele Rzeszy" nie uznaje ustroju politycznego Niemiec
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Członek organizacji "Obywatele Rzeszy" ranił czterech policjantów. Strzały w Georgensgmuend
(PAP/EPA)
WP

Członek skrajnie prawicowej organizacji "Obywatele Rzeszy", która nie uznaje ustroju politycznego Niemiec, otworzył ogień do policjantów przeprowadzających rewizję w jego domu. Czterech funkcjonariuszy zostało rannych, dwóch z nich ciężko.

Dwaj policjanci mają rany postrzałowe, dwaj inni doznali innego rodzaju obrażeń - podają niemieckie media. Do zajścia doszło w Georgensgmuend na południe od Norymbergii, w Bawarii.

49-letni mężczyzna otworzył bez ostrzeżenia ogień do policjantów, którzy weszli do domu, żeby przeprowadzić rewizję. Funkcjonariusze zamierzali zabezpieczyć posiadaną przez niego legalnie broń. Władze doszły do wniosku, że postawa mężczyzny stanowi przesłankę do cofnięcia mu pozwolenia na broń. W akcji brała udział specjalna jednostka policji.

WP

"Obywatele Rzeszy" nie uznają Republiki Federalnej Niemiec jako państwa. Wychodzą z założenia, że nadal istnieje Rzesza Niemiecka w granicach z 1937 roku. Ich zdaniem niemiecka konstytucja i tworzone na jej podstawie władze polityczne i sądownicze są nielegalne. Niemiecki kontrwywiad uważa, że część członków tego ugrupowania jest aktywna w organizacjach neonazistowskich.

W ostatnich miesiącach doszło do kilku incydentów z udziałem członków organizacji. W końcu sierpnia jeden z nich postrzelił dwóch policjantów w Saksonii-Anhalt.

Polub WP Wiadomości
WP
WP