Trwa ładowanie...
d1bikqp
d1bikqp

Czerwony alarm: 6 milionom ludzi grozi głód

Sześciu milionom mieszkańców Korei Północnej grozi głód - alarmuje koordynator ONZ do spraw pomocy humanitarnej Valerie Amos po 5-dniowej wizycie w tym kraju. Wskazuje zwłaszcza na sytuację chronicznie niedożywionych dzieci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1bikqp

Valerie Amos przemawiała w Pekinie po powrocie z Korei Północnej. Była to pierwsza wizyta koordynatora ONZ ds. pomocy humanitarnej w tym kraju od 2002 roku.

Amos podkreśliła, że dzienną rację żywnościową zmniejszono z 400 na 200 gramów na osobę. Po tegorocznych żniwach okazało się, że brakuje ok. miliona ton zboża, przy czym roczne zapotrzebowanie w Korei Płn. wynosi 5,3 mln ton.

Tegoroczne zbiory ucierpiały z powodu ulewnych deszczy, które nawiedziły Koreę w czerwcu i lipcu. Zalanych zostało ponad 48 tys. ha upraw.

W kraju "na wielką skalę panuje niedożywienie, zwłaszcza wśród dzieci" - powiedziała Amos.

Na skutek chronicznego niedożywienia co trzecie północnokoreańskie dziecko do lat pięciu osiąga niski wzrost; "dzieci są chudziutkie" - mówiła.

Amos dowiedziała się w jednym ze szpitali, że ponad dwukrotnie wzrosła liczba dzieci, które trafiają do szpitali z powodu awitaminozy.

d1bikqp

Podziel się opinią

Share
d1bikqp
d1bikqp
Więcej tematów