Trwa ładowanie...
d1j126g
18-07-2011 14:11

Czerwonooki albinos - rzadki okaz urodził się w Polsce

Mały, biały, z czerwonymi oczami. Tak najprościej można opisać siedmiomiesięcznego kangura, który przyszedł na świat w gospodarstwie agroturystycznym w Smętowicach, niedaleko Szczecina. Maluch jest pierwszym kangurem, który urodził się w gospodarstwie pani Lucyny Złomaniec.

d1j126g
d1j126g

Kangury z gatunku Bennetta, które hoduje pani Lucyna, cechuje długi tułów sięgający nawet 90 cm oraz charakterystyczny, około 70 centymetrowy ogon. Dorosłe osobniki ważą do 20 kg. Mimo iż, hodowane są w większości europejskich ogrodów zoologicznych to albinosy występują niezwykle rzadko.

Według informacji, które udało się uzyskać pani Lucynie, takich kangurów jest tylko kilka w całej Europie.

- Czy to jest on czy ona jeszcze nie wiemy, ale na imię ma Wicek. Tak zadecydowali mieszkańcy okolicznych miejscowości podczas festynu, który się u nas odbywał - powiedziała pani Lucyna.

Zaraz po urodzeniu malutkie kangury spędzają w torbie matki jeszcze 190 dni zanim zaczną żyć samodzielnie. Przez ten czas żywią się tylko i wyłącznie jej mlekiem. A co dalej? - Największym przysmakiem Wicka i jego rodziców są gałązki i liście brzozy. Oprócz tego dostają paszę, kukurydze i owies - dodaje dumna właścicielka.

Na razie kangury mieszkają w niewielkiej klatce. Jednak przed zimą zaplanowana jest przeprowadzka. Pani Lucyna obiecuje, że będą miały większą zagrodę i specjalnie przygotowany dla nich wybieg.

Póki co Wicek stał się ogromną atrakcją turystyczną. Malca odwiedzają nie tylko mieszkańcy Szczecina ale i przygranicznych, niemieckich miejscowości.

d1j126g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1j126g
Więcej tematów