Trwa ładowanie...
d3gy2uh

Czerwone powiaty. Gdzie będą obowiązywać nowe obostrzenia?

Koronawirus w Polsce. Czerwone powiaty. Rząd wprowadził regionalizację obostrzeń w Polsce. Gdzie są czerwone powiaty, w których będzie najwięcej nowych obostrzeń?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czerwone powiaty. Jakie obostrzenia?
Czerwone powiaty. Jakie obostrzenia? (Materiały prasowe)
d3gy2uh

Czerwone powiaty. Gdzie obowiązują obostrzenia?

W czerwonej strefie znalazły się powiaty:

  • powiat ostrzeszowski,
  • powiat nowosądecki,
  • Nowy Sącz,
  • powiat wieluński,
  • powiat pszczyński,
  • Ruda Śląska,
  • powiat rybnicki,
  • Rybnik,
  • powiat wodzisławski.

Czerwone powiaty. Czym są?

Czerwone powiaty to strefa wprowadzona przez rząd w ramach regionalizacji obostrzeń. Ministerstwo Zdrowia zdecydowało o przywróceniu obostrzeń na terenie części kraju. Tam, gdzie wzrost liczby zakażonych jest największy, najprawdopodobniej od soboty, zmienią się obowiązujące zasady.

d3gy2uh

decydowano się na wprowadzenie regionalizacji. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi, w części kraju stosowane będą nowe obostrzenia. Wprowadzono trzy strefy: czerwoną, żółtą i zieloną. Czym jest czerwona strefa? To miejsca w Polsce, gdzie jest największy przyrost nowych przypadków zakażeń koronawirusem.

Czerwone powiaty. Jakie obostrzenia?

W "czerwonych" powiatach obowiązywać będzie zakaz organizacji targów, wydarzeń kulturalnych. Zamknięte będą siłownie, kina i sanatoria. Z kolei wydarzenia sportowe odbywać będą się bez udziału kibiców. W tych miejscach wraca też obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach publicznych (na ulicach czy w parkach). W powiatach czerwonych w komunikacji zbiorowej będzie mogło być zajętych tylko 50 proc. miejsc siedzących.

Zmieniają się zasady dotyczące gastronomii. W obu strefach limit osób uzależniony jest od powierzchni lokalu. Współczynnik wynosi 1 osoba na każde 4 metry kwadratowe lokalu. W strefach czerwonych zmiany dotykają również kościołów. Pojawia się limit wiernych - 1 osoba na każde 4 metry kwadratowe przestrzeni.

d3gy2uh

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia zapowiada policyjne kontrole na weselach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3gy2uh

Podziel się opinią

Share
d3gy2uh
d3gy2uh
Więcej tematów