Trwa ładowanie...
dphnnar

Czechy: Klaus nadal szefem czeskiej ODS

W Czechach, na odbywającym się w niedzielę w Ostrawie zjeździe Obywatelskiej Partii Demokratycznej (ODS) Vaclav Klaus został ponownie wybrany na stanowisko jej przewodniczącego. Klaus stoi na czele tej partii od kwietnia 1991 roku.

dphnnar

Na dotychczasowego lidera ODS głosowało ponad 90% delegatów. Kandydatura Vaclava Klausa nie była ani przez chwilę zagrożona. Jego partia znajduje się w opozycji od ostatnich wyborów parlamentarnych, które wygrali socjaldemokraci.

Konserwatyści dzięki Klausovi, który jest też przewodniczącym Izby Niższej tutejszego parlamentu, współpracują z rządzącymi w mniejszości socjaldemokratami w ramach umowy koalicyjnej. Na jej podstawie obie partie podzieliły się władzą w Czechach.

W przemówieniu programowym Vaclav Klaus, który zajmował przed trzema laty stanowisko premiera, ostro skrytykował rządy socjaldemokratów za - jak to określił - zadłużenie państwa i podważenie koncepcji gospodarki rynkowej.

Lider socjaldemokratów Vladimir Szpidla i przewodniczący niektórych partii opozycyjnych przypomnieli natychmiast Klausovi, że przegrywając ostatnie wybory parlamentarne, pozostawił gospodarkę państwa w rozkładzie i zdewastowany system socjalny. (aka)

dphnnar
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dphnnar
Więcej tematów