Trwa ładowanie...
d1br2pm

Czas letni 2020. Czy to ostatnia zmiana czasu?

W krajach członkowskich Unii Europejskiej miała zostać zniesiona zmiana czasu z zimowego na letni i odwrotnie. Projekt jednak utknął i nie ma pewności, że wejdzie w życie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu 2020 na letni. Kiedy?
Zmiana czasu 2020 na letni. Kiedy? (Shutterstock.com)
d1br2pm

Kiedy ostatnia zmiana czasu?

Najpóźniej do 2021 roku w Unii Europejskiej miało już nie być problematycznej zmiany czasu. Od wielu dekad dwa razy w roku musimy przestawiać zegarki. Najpierw przechodzimy z czasu zimowego na letni, a potem odwrotnie.

Parlament Europejski przygotował projekt, który miał znieść zmiany czasu. Parlamentarzyści go przegłosowali i gdy wydawało się, że zostały tylko formalności, to pojawił się problem. Weto w tej sprawie postawiły władze państw członkowskich.

d1br2pm

Kiedy zmiana czasu 2020?

W tym roku na pewno nic się nie zmieni. W nocy z 28 na 29 marca przejdziemy z czasu zimowego na letni. Zegarki przestawimy z godziny 2:00 na 3:00. Pośpimy godzinę krócej, ale za to później będzie się robić na dworze ciemno.

Czas letni będzie u nas obowiązywać przez siedem miesięcy. Skończy się w nocy z 24 na 25 października, gdy zegarki cofniemy z godziny 3:00 na 2:00.

Na pewno trzeba się nastawiać na kolejne przejście z czasu zimowego na letni w 2021 roku. Będzie to z 27 na 28 marca. Czy wówczas zrobimy to ostatni raz? Na razie w tej sprawie niczego nie można przesądzać.

Wszystko jest w rękach polityków, którzy na razie mają poważniejsze zmartwienia. Możliwe, że w drugiej połowie 2020 roku będzie wiadomo więcej w sprawie przyszłości zmiany czasu. Na razie trzeba się liczyć z tym, że może zostać po staremu.

d1br2pm

Podziel się opinią

Share

d1br2pm

d1br2pm
Więcej tematów