Trwa ładowanie...

Czarnek grzmi. "To jest po prostu karygodne"

- Zarzucanie kardynałowi krakowskiemu Karolowi Wojtyle, bądź późniejszemu papieżowi Janowi Pawłowi II tuszowania pedofilii w Kościele jest po prostu karygodne - powiedział w poniedziałek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Czarnek grzmi. "To jest po prostu karygodne"Czarnek grzmi. "To jest po prostu karygodne"Źródło: PAP, fot: Wojtek Jargiło
d3uun2y
d3uun2y

Szef MEiN, odnosząc się w poniedziałek w TVP3 Lublin do oskarżeń pod adresem kard. Karola Wojtyły i papieża Jana Pawła II, stwierdził, że nie ma "najmniejszej wątpliwości, że Karol Wojtyła, kardynał krakowski nie raz żałował jednej czy drugiej swojej decyzji personalnej w obsadzie, czy powołaniu kogoś na taką, czy inną parafię".

Jak zauważył, nie ma prezydenta miasta w Polsce i burmistrza, który by nie żałował wyboru "takiego albo innego dyrektora szkoły".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

d3uun2y

Zobacz też: Minister o Tusku: internetowy troll

- Nie ma człowieka, który by nie popełnił błędu, ale stawianie tezy, że jakieś błędy powodują, że można jemu zarzucić jako kardynałowi krakowskiemu bądź później papieżowi Janowi Pawłowi II tuszowanie pedofilii w Kościele, jest po prostu karygodne - powiedział Czarnek, dodając, że zarzuty pojawiające się pod adresem Jana Pawła II "to systemowe działanie", które jest oparte na "fałszywkach całkowitych".

Burza po reportażu TVN24

Z reportażu Marcina Gutowskiego, który wyemitowała telewizja TVN24, wynika, że Karol Wojtyła wiedział o pedofilii w Kościele i ukrywał te przypadki - jeszcze kiedy był arcybiskupem krakowskim. Dziennikarz dotarł do dokumentów i świadków, z których wyłania się nieznany dotąd obraz Jana Pawła II.

d3uun2y

W materiale "Franciszkańska 3" opisanych zostało trzech duchownych, którzy byli oskarżani o przestępstwa seksualne, a ich sprawy były bagatelizowane. Księża byli przenoszeni do innych parafii a w jednym przypadku do innego kraju. W reportażu wypowiadają się osoby pokrzywdzone przez tych księży.

Reportaż wywołał poruszenie nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Amerykański "Washington Post" wskazał, że "nie ma wątpliwości, iż Karol Wojtyła wiedział o nadużyciach ze strony księży w swojej archidiecezji i starał się je ukryć".

Źródło: PAP/WP Wiadomości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3uun2y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uun2y
Więcej tematów