Trwa ładowanie...

Cud księdza Jerzego Popiełuszki

20 września we Francji rozpocznie się proces w sprawie cudu za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. To otwarcie drogi do kanonizacji polskiego męczennika komunizmu, zapowiada "Nasz Dziennik".

Share
Cud księdza Jerzego Popiełuszki
Źródło: PAP, Fot: Wojciech Kryński
d3rvy0a

Proces zainaugurowany zostanie we francuskiej diecezji Creteil. Tam właśnie w jednym ze szpitali we wrześniu 2012 r. doszło do niewytłumaczalnego medycznie uzdrowienia Francois Audelana, 56-letniego mężczyzny, chorego na rzadko występującą postać raka krwi.

Francuski ksiądz wezwany do umierającego mężczyzny odmówił przy nim modlitwę do bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Ten młody kapłan, który kilka miesięcy wcześniej modlił się przy grobie męczennika w Warszawie, powiedział: "Jerzy, jeżeli masz coś zrobić, to w tej chwili jest dobry moment" i udzielił pacjentowi sakramentu chorych.

Następnego dnia mężczyzna obudził się zdrowy. Lekarze, którzy dogłębnie go zbadali, nie stwierdzili oznak jakiejkolwiek choroby.

"Nasz Dziennik" zapowiada, że wszelkie szczegóły dotyczące procesu zostaną przedstawione w najbliższym czasie przez kurię warszawską.

d3rvy0a

Podziel się opinią

Share
d3rvy0a
d3rvy0a
Więcej tematów