ycipk-39zmnk

Córka Skripala opuściła szpital. Została przewieziona w bezpieczne miejsce

Poprawia się również stan jej ojca, Siergieja Skripala. 66-latek pozostanie jednak w szpitalu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Julia Skripal po wypisaniu ze szpitala została przetransportowana w bezpieczne miejsce
Julia Skripal po wypisaniu ze szpitala została przetransportowana w bezpieczne miejsce (Facebook.com)
ycipk-39zmnk

Julia Skripal została wypisana ze szpitala rejonowego w Salisbury i przetransportowano ją w bezpieczne miejsce. W szpitalu pozostanie jej ojciec, którego zdrowie "szybko się poprawia" i jego stan nie jest już krytyczny - informuje portal BBC.com. Placówka zapowiedziała wydanie oficjalnego oświadczenia w tej sprawie.

Ojciec z córką wylądowali w szpitalu po ataku, do jakiego doszło 4 marca. Zostali otruci przy użyciu substancji nowiczok. Wielka Brytania twierdzi, że za sytuację odpowiedzialna jest Rosja, jednak nie przedstawiła żadnych dowodów na popracie tej tezy. Moskwa odrzuca te oskarżenia twierdząc, że historia została wymyślona.

Brytyjski wywiad ustalił, że trucizna pochodziła z tajnego laboratorium, które znajdowało się na terenie byłego ZSRR. Jak twierdzią służby produkcja nowiczoka jest na tyle skomplikowana, że mógł go stworzyć jedynie państwowy podmiot.

ycipk-39zmnk

Zobacz także: Tylko w WP. Wzruszający wywiad z wdową po Tomaszu Mackiewiczu

Córka byłego szpiega zapowiedziała, że chce wystąpić o azyl polityczny. Informacje przekazała krewna kobiety. Spekuluje się, że Skripalowie mogą wyjechać do USA, gdzie otrzymaliby nową tożsamość, aby ukryć się przed służbami Kremla.

Źródło: BBC.com

ycipk-39zmnk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-39zmnk
ycipk-39zmnk