Trwa ładowanie...
dsoy02z
IAR

Coraz więcej rosyjskich wojsk na Ukrainie

W Donbasie nie ustają ataki separatystów na pozycje ukraińskiej armii. W ciągu ostatniej doby, prorosyjskie bojówki ostrzeliwały ukraińskie pozycje kilkadziesiąt razy. Pojawiają się też kolejne informacje o obecności rosyjskiego wojska na terenach wschodniej Ukrainy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Coraz więcej rosyjskich wojsk na Ukrainie
(PAP/EPA, Fot: ANASTASIA VLASOVA)
dsoy02z

Jak twierdzi Ukraina, zawieszenie broni jest od dawna ignorowane przez siły separatystów. Są aktywnie wspomagani przez rosyjskich wojskowych. W ciągu ostatniej doby, pozycje ukraińskich wojsk były atakowane około 40 razy. Działo się tak między innymi w okolicach miejscowości Czernuchino, Zołotoje, Uhlehorsk i Awdiejewka.

Intensywne walki trwały też w Pieskach. To miejscowość w pobliżu Doniecka, będąca strategicznym punktem dla obrony portu lotniczego. Wspierani przez Rosjan separatyści niemal bez przerwy ostrzeliwują kontrolowane przez Ukraińców donieckie lotnisko.

Ukraińcy wciąż informują o obecności rosyjskiego wojska w szeregach separatystów. I tak na przykład w okolicach miejscowości Szczastije zaobserwowano przybycie sporej grupy wojsk Federacji Rosyjskiej, wyposażonej w około 50 pojazdów opancerzonych i czołgów. Również w Doniecku zauważono duży transport rosyjskiego ciężkiego sprzętu wojskowego.

dsoy02z

Podziel się opinią

Share

dsoy02z

dsoy02z
Więcej tematów