Trwa ładowanie...
d3o6jn8

Co wiemy o towarzyszce sylwestrowego wyjazdu Ryszarda Petru?

Cały czas głośno jest o wyjeździe Ryszarda Petru z Joanną Schmidt do Portugalii. Jak przyznał Petru, wyjazd był prywatny. "Super Express" dowiedział się tymczasem, że posłanka od kilku miesięcy jest rozwódką.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Petru
Ryszard Petru (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d3o6jn8

- Wyjazd był prywatny, nie był finansowany z pieniędzy publicznych. Nie muszę dokładnie mówić, gdzie byłem na sylwestra - powiedział lider Nowoczesnej w "Faktach po Faktach". W kuluarach Sejmu nie milkną plotki na ten temat.

Petru przyznał, że było to z jego strony niezręczne. Stwierdził zarazem, że był za granicą, ale nie na Maderze.

Szef Nowoczesnej jednocześnie oznajmił, że jest skłonny odpowiadać na wszystkie pytania dotyczących kwestii politycznych. - Nie chcę natomiast odpowiadać na żadne pytania dotyczące kwestii niezwiązanych z polityką, czyli prywatnych - podkreślił.

d3o6jn8

Joanna Schmidt karierę w Nowoczesnej rozpoczęła w 2015 jako jedna z organizatorek i liderek ugrupowania. Po rejestracji została członkinią zarządu partii. W wyborach parlamentarnych w tym samym roku kandydowała do Sejmu w okręgu poznańskim z pierwszego miejsca na liście. Uzyskała mandat, otrzymując 35 202 głosy, najwięcej wśród wszystkich kandydatów w tym okręgu. W marcu 2016 została wiceprzewodniczącą Nowoczesnej.

Jak ustalił "Super Express", od dłuższego czasu w małżeństwie Joanny Schmidt nie działo się najlepiej. Mąż podejrzewał ją o zdradę. W czerwcu 2016 roku Schmidt złożyła pozew rozwodowy. Według informatorów gazety, mniej więcej w tym czasie wyprowadziła się z hotelu sejmowego w Warszawie i wynajęła mieszkanie w stolicy. 8 września ubiegłego roku doszło do rozwodu bez orzekania o winie.

Posłanka ma z Pawłem Schmidtem troje dzieci: córki Annę i Agatę oraz syna Adama. Starsza córka została z ojcem, młodszą i synem opiekuje się ona.

Przeczytaj także: "Ryszardzie! Jak możesz!". Paweł Kukiz bezlitosny dla Ryszarda Petru

d3o6jn8

Podziel się opinią

Share

d3o6jn8

d3o6jn8
Więcej tematów