Trwa ładowanie...
dcfosiz

Co trzecia młoda kobieta rozważała samobójstwo

Jedna na trzy kobiety w wieku 16-25 lat przynajmniej raz rozważała samobójstwo - wynika z raportu opublikowanego przez organizację The Prince's Trust. Statystyki pokazują, że kobiety dużo bardziej przeżywają wszelkie niepowodzenia i sytuacje stresowe, dlatego też samobójstwo rozważają dwa razy częściej niż mężczyźni - donosi "Daily Mail".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Co trzecia młoda kobieta rozważała samobójstwo
(Fotolia, Fot: Petair)
dcfosiz

Aż ​​40% młodych ludzi będących obecnie bez pracy miało myśli samobójcze, poczucie wstręt do siebie, a także ataki paniki. Większość z nich, bo aż 54% stanowią młode kobiety. Aż 30% z nich przyznaje, że ma problemy psychiczne, o których boi się rozmawiać, a co szósta kobieta przyznaje, że bierze antydepresanty.

Co jest powodem tego, że młodzi ludzie nie widzą sensu życia i myślą o samobójstwie? Rosnące bezrobocie. To ono sprawia, że młodzież wkraczająca na rynek pracy czuje się niepewnie, a długotrwały brak pracy często prowadzi do rozpaczy i rodzi poważne problemy ze zdrowiem psychicznym.

The Prince's Trust, organizacja założona przez księcia Walii, po opublikowaniu tego raportu wzywała o pilne wsparcie dla młodych ludzi ze strony rządu, agencji zdrowia i pracodawców.

Źródło: "Daily Mail"

dcfosiz

Podziel się opinią

Share
dcfosiz
dcfosiz
Więcej tematów