Trwa ładowanie...
d1x3q4y

Co dalej z polskim Dreamlinerem?

Lotowski Dreamliner wróci do Polski najwcześniej za dwa, może trzy tygodnie - dowiedziało się nieoficjalnie RMF FM. Samolot został uziemiony w Chicago po swoim pierwszym rejsie za Atlantyk po tym, jak zalecono przeglądy w tych maszynach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wnętrze Dreamlinera
Wnętrze Dreamlinera (AFP, Fot: KEVORK DJANSEZIAN)
d1x3q4y

W tej chwili specjaliści z Boeinga są w Japonii, gdzie sprawdzają baterię, której usterka prawdopodobnie doprowadziła do pożaru w maszynie, co wymusiło awaryjnie lądowała w Takamatsu.

Boeing potrzebuje przynajmniej kilkunastu dni na to, by przeanalizować problem, a Federalna Administracja Lotnicza USA nie zezwoli na użytkowanie 787 dopóki nie będzie wiadomo, co dokładnie wywołuje kłopoty z zasilaniem w tych maszynach.

Jeżeli okazałoby się, że trzeba będzie przeprojektować system elektryczny w boeingach, to maszyny uziemione będą przed długie miesiące. A to oznacza gigantyczne straty dla koncernu.

d1x3q4y

- Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) wstrzymała tymczasowo wszystkie rejsy samolotów typu Boeing 787 Dreamliner, w których ostatnio wykryto serie awarii - poinformował w Kolonii rzecznik agencji.

- Dreamliner może być gwoździem do trumny LOT-u - uważa ekspert lotniczy Tomasz Hypki. Amerykańskie i europejskie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo lotów uziemiły wszystkie Boeingi 787. .

d1x3q4y

Podziel się opinią

Share

d1x3q4y

d1x3q4y
Więcej tematów