Trwa ładowanie...
duooham

Co będzie z wizami dla Kaliningradczyków?

Władze Obwodu Kaliningradzkiego oczekują od Polski i Litwy, że po przyjęciu do UE jak najpóźniej wprowadzą obowiązek wizowy dla obywateli Obwodu.

Share
duooham

W piątek, po spotkaniu z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim, delegacja Obwodu z gubernatorem Kaliningradu Władimirem Jegorowem zakończyła 3-dniową wizytę w Polsce.

Chodzi o zapewnienie w ciągu najbliższych 10 lat możliwości kontaktowania się i przekraczania granicy bez nadmiernych formalności - mówił Jegorow podczas spotkania z dziennikarzami.

Zaznaczył, że władze Obwodu oczekują zagwarantowania przez Unię Europejską tej rosyjskiej enklawie swobodnego przepływu ludzi i towarów oraz tranzytu przez Polskę i Litwę.

Żądanie uregulowania tych kwestii przed przystąpieniem Polski i Litwy do Unii przedstawił podczas szczytu Piętnastki w Sztokholmie premier Rosji Władimir Putin.

Jegorow poinformował, że z Aleksandrem Kwaśniewskim rozmawiał nie tylko o współpracy Obwodu Kaliningradzkiego i graniczącego z nim województwa warmińsko-mazurskiego, ale także o możliwości działania w różnych dziedzinach - od przemysłu do turystyki. (ajg)

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
duooham

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duooham
duooham
Więcej tematów