d3itgi9
03-07-2005 15:20

Ciuchcia popłynęła najszybciej

Ciuchcia o nazwie "Ekspres Północy" zwyciężyła w piątych mistrzostwach Braniewa w Pływaniu na Nietypowym Sprzęcie. W rywalizacji na rzece Pasłęka wzięło udział 12 załóg.

d3itgi9
d3itgi9

Obok siebie płynęły łódki przerobione na piec kaflowy, pociąg, taczkę a nawet trumnę. W mistrzostwach zwyciężyli weterani zawodów, bo załoga "Ekspresu Północy" startuje od początku istnienia mistrzostw. Pływali już na łóżku wodnym, rowerach, trabancie i teraz na ciuchci.

Najmłodsi zawodnicy, dwaj 14-latkowie, płynęli trumną. Obok nich w wodzie asekurował ich ojciec. Zawodnicy mieli do pokonania trasę liczącą 2,5 kilometra. Najszybsza załoga "Ekspresu Północy" dystans ten pokonała w niespełna pół godziny. Niektórym zajęło to dwa razy tyle czasu.