Trwa ładowanie...
IAR

Ciężarówka wjechała pod Pendolino w Studence. Ruszył proces kierowcy

• Ruszył proces kierowcy, który doprowadził do zderzenia Pendolino z ciężarówką • Do wypadku doszło w czeskiej miejscowości Studenka • Zginęły trzy osoby, 17 zostało rannych
Share
Miejsce wypadku koło koło miejscowości Studenka.
Miejsce wypadku koło koło miejscowości Studenka.Źródło: PAP/CTK, Fot: Jaroslav Ozana
d36l24q

W Czechach ruszył proces polskiego kierowcy, który doprowadził do zderzenia ciężarówki z pociągiem Pendolino. Do katastrofy doszło ponad pół roku temu w miejscowości Studenka. Zginęły 3 osoby, a 17 zostało rannych.

Sprawę prowadzi sąd w Nowym Jiczynie. W czasie pierwszego posiedzenia Polak zeznał, że wjechał na skrzyżowanie, ponieważ zapory były podniesione, a on nie widział czerwonych świateł ostrzegawczych.

Prokuratura zarzuca kierowcy doprowadzenie do katastrofy lądowej w wyniku niedbałości. Jej zdaniem jest niemożliwe, by kierowca nie zauważył migających świateł. Jednocześnie prokuratura zwróciła uwagę, że oskarżony przed wypadkiem miał już na koncie kilkanaście wykroczeń drogowych.

Na razie Polak, który przebywa w areszcie, został ukarany grzywną w wysokości piętnastu tysięcy złotych i czasowym zakazem wykonywania zawodu kierowcy na terenie Czech. Za spowodowanie katastrofy lądowej grozi mu do 10 lat więzienia.

d36l24q

Podziel się opinią

Share
d36l24q
d36l24q
Więcej tematów