Trwa ładowanie...
d3or3dm

Ciąg dalszy procesu gangu bokserów

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu będzie w poniedziałek drugi dzień rozpatrywał zażalenia w sprawie tak zwanego gangu bokserów. Była to jedna z największych grup przestępczych na południu Polski. Nazwa wzięła się stąd, że kilku z jej domniemanych członków było pięściarzami w Świdnicy.

d3or3dm
d3or3dm

Świdnicka prokuratura oskarżyła gang o międzynarodowy handel narkotykami na wielką skalę. Bandyci sprzedawali setki kilogramów marihuany, kokainy, amfetaminy w całej Europie. Zarabiali też na napadach, wymuszeniach, prostytucji oraz korumpowali policjantów. Łącznie oskarżono 40 osób, szefowie gangu skazani zostali rok temu na kary 13 i 11 lat więzienia. Inne wątki śledztwa mogą dotyczyć nawet 300 osób, w tym kilku policjantów.

Obrońcy podważają przede wszystkim zeznania świadka koronnego, skruszonego przestępcy, który ujawnił ponad sto przestępstw w swoich zeznaniach. Zarzuty odpierał przed Sądem Apelacyjnym prokurator Krzysztof Schwartz. Śledczy, którzy z udziałem policji rozbił gang zapewniał, że zeznania świadka koronnego zostały zweryfikowane i potwierdzają je inne osoby. Ogłoszenie wyroku planowane jest na wtorek lub środę.

d3or3dm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3or3dm
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj