Trwa ładowanie...
d2rhcv8

Chrześcijanie przepraszają w Dniu Pamięci Holokaustu

Chrześcijanie z 22 krajów przeprosili w czwartek w Jerozolimie naród żydowski za Holokaust, krucjaty i inkwizycję. Podpisana przez 32 tys. chrześcijan z całego świata deklaracja zawiera zobowiązanie do walki z antysemityzmem i okazywania szacunku "narodowi wybranemu przez Boga".

d2rhcv8

Przedstawiciele chrześcijan złożyli przeprosiny na ręce rabina Paula Ledermana podczas uroczystości odbywającej się w ramach międzynarodowej konferencji "Zmieniać przyszłość poprzez konfrontację z przeszłością". W zorganizowanej przez protestantów konferencji uczestniczyło 900 chrześcijan z całego świata, w tym z Niemiec.

Czwartek był dla Żydów na całym świecie Dniem Pamięci Holokaustu.

Prezydent George W. Bush podczas uroczystości w Waszyngtonie uczcił pamięć 6 mln ofiar Holocaustu. Podkreślił, że przypominanie dziś tych wydarzeń ma utrwalić je w naszej pamięci. Nadejdzie czas - powiedział - kiedy świadków tych wydarzeń już nie będzie i dlatego jesteśmy zobowiązani do pamiętania, co się wydarzyło.

Laureat Pokojowej Nagrody Nobla - Elie Wiesel zwracając się do prezydenta USA powiedział, że Żydzi widzą w nim sojusznika w walce przeciwko rasizmowi i antysemityzmowi.(mag)

d2rhcv8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rhcv8
Więcej tematów