Trwa ładowanie...
d2nz41z

Chorwacka telewizja mówiła o marszu 11 listopada w Polsce. Potem przeprosiła

Ulicami Warszawy z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przeszedł wielki marsz. Mówiły o nim zagraniczne media. Chorwacka telewizja wydarzenie przestawiła jako "zgromadzenie nacjonalistów i skrajnej prawicy". Ostatecznie jednak sprostowała te informacje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sprostowanie to odpowiedź na reakcję ambasadora Polski w Chorwacji
Sprostowanie to odpowiedź na reakcję ambasadora Polski w Chorwacji (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d2nz41z

W niedzielę 11 listopada Chorwacja przyglądała się wydarzeniom w Polsce. Tamtejsza telewizja publiczna HTV pokazała materiał przedstawiający marsz "Dla Ciebie Polsko" oraz fragmenty przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy. Wszystko opatrzono podpisem: "zgromadzenie ekstremistów, którzy domagają się czystej etnicznie Polski“. Sprawa miała dalszy ciąg.

Jak informuje portal niezalezna.pl, na materiał HTV zareagował ambasador Polski w Chorwacji Andrzej Jasionowski. Zażądał od stacji sprostowania "niemożliwej do przyjęcia manipulacji".

- W państwowym marszu pod hasłem "Dla Ciebie Polsko“ wzięli udział polski prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, przedstawiciele rządu i Wojska Polskiego. Ani jednym słowem nie wspomnieliście, że marsz zorganizowały władze polskie. W pochodzie wzięło udział około 250 tys. ludzi z całej Polski, a wśród nich rodziny z dziećmi, weterani wojenni oraz cywilni uczestnicy walk o wyzwolenie spod okupacji niemieckiej, którzy w czasie II wojny światowej walczyli z faszyzmem i nazizmem. Byłbym wdzięczny, gdyby Państwo skorygowali te informacje - zwrócił uwagę Jasionowski.

d2nz41z

Zobacz także: Debata WP: "Żadne wstawanie z kolan nie jest nam potrzebne"

Telewizja na ten apel odpowiedziała. W głównym wydaniu wiadomości stacji HTV odczytano przeprosiny. Tłumaczono, że "zakradł się błąd, spowodowany wykorzystaniem niesprawdzonych źródeł i skracaniem wiadomości".

- Na czele pochodu z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę szli najwyżsi przedstawiciele państwa, którzy przez nasz błąd zostali pokazani jako uczestnicy innego marszu, w którym brali udział przedstawiciele skrajnej prawicy. Oba pochody były rozdzielone policyjnym kordonem. W podpisie do materiału o marszu niezgodnie z prawdą powiedzieliśmy, że mowa o zgromadzeniu nacjonalistów. Jeszcze raz przepraszamy - powiedział prowadzący wiadomości Goran Brozović.

Źródło: niezalezna.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2nz41z

Podziel się opinią

Share
d2nz41z
d2nz41z
Więcej tematów