Trwa ładowanie...

Chłopiec urodził się i walczył o życie ważąc zaledwie 0,5 kg! Po 7 miesiącach nadal wygląda jak noworodek

• Gdy lekarze w 28 tygodniu ciąży zauważyli, że Matthew Riddle III rozwija się nieprawidłowo, musieli wywołać wcześniejszy poród
• Żeby ratować życie chłopca, dziecko natychmiast trafiło do inkubatora
• Matthew urodził się ważąc 0,5 kg

Share
Chłopiec urodził się i walczył o życie ważąc zaledwie 0,5 kg! Po 7 miesiącach nadal wygląda jak noworodek
Źródło: littlethings.com
d4i5b8a

Gdy lekarze w 28 tygodniu ciąży zauważyli, że Matthew Riddle III rozwija się nieprawidłowo w łonie mamy, musieli wywołać wcześniejszy poród, żeby ratować jego życie. Chłopiec spędził 98 dni na oddziale intensywnej terapii w Kalifornii zanim lekarze byli w stanie postawić diagnozę. Lekarze wykryli, że chłopiec cierpi na Karłowatość Pierwotną. Poinformowali rodziców także o tym, że mózg dziecka przestał rosnąć i najprawdopodobniej nie będzie ono żyło długo.

Na szczęście dla rodziców, po 3 miesiącach leczenia okazało się, że choroba nie jest tak groźna jak wstępnie podejrzewano i rokowania są zdecydowanie lepsze. Mama chłopca szczęśliwa przyznała: - Powiedziano nam, że nasz synek będzie jednak chodził i mówił, a nawet będzie mógł pójść do szkoły! Będzie po prostu bardzo malutki.

Chłopiec w tej chwili ma już 7 miesięcy, a waży jedynie dwa kilogramy i często brany jest za noworodka. Niektóre jego ubrania pochodzą od lalek. Przed chłopcem jeszcze wiele operacji i leczenia ale rodzice nie zamierzają się poddać w walce o jego życie.

d4i5b8a

Podziel się opinią

Share
d4i5b8a
d4i5b8a
Więcej tematów