Trwa ładowanie...
dwp2mzz
chipsy

Chipsy zamiast alkomatu. Opakowanie pokaże czy możesz prowadzić samochód

Amerykanie wypuszczają limitowaną serię chipsów Tostitos o nazwie "Party safe". Opakowanie z przekąskami zawiera wbudowany chip, który mierzy poziom alkoholu we krwi i wysyła komunikat czy dana osoba może prowadzić samochód. Jeżeli nie, to chipsy "zamówią" taksówkę.
Share
Chipsy zamiast alkomatu. Opakowanie pokaże czy możesz prowadzić samochód
Źródło: pixabay/youtube.com
dwp2mzz

"Party safe" powstały z okazji zbliżającego się finału Super Bowl, czyli mistrzostw w futbolu amerykańskim, które w USA cieszy się ogromną popularnością. Jak się okazuje w 2015 roku w wypadkach samochodowych, spowodowanych przez pijanych kierowców po finale Super Bowl, zginęło aż 45 osób.

Nietypowe opakowanie ma wbudowany sensor, który podłączony jest do mikrokontrolera wykrywającego alkohol w wydychanym powietrzu. Jeżeli zaświeci się czerwona lampka, to wtedy pojawi się również kod zniżkowy na przejazd Uberem. Po przyłożeniu do niego smartphone`a automatycznie zostanie zamówiony transport.

- Dobra zabawa i bezpieczeństwo idą w parze – twierdzi Delanie Walker, gracz futbolu amerykańskiego i wolontariusz, którego ciotka i wuj zostali zabici przez pijanego kierowcę po Super Bowl w 2013 roku. Producenci liczą, że dzięki ich chipsom w tym roku znacznie zmniejszy się liczba śmiertelnych wypadków podczas finału Super Bowl.

dwp2mzz

Podziel się opinią

Share
dwp2mzz
dwp2mzz
Więcej tematów