Trwa ładowanie...
d325bxt

Chiny: zakaz turystyki pod pozorem wyjazdów na szkolenia

Chiny zakazały oficjelom partii komunistycznej wydawania publicznych pieniędzy na turystykę pod pretekstem szkoleń wyjazdowych - poinformowało chińskie ministerstwo finansów. To kolejny ze środków podjętych przez Pekin w ramach walki z korupcją.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chiny: zakaz turystyki pod pozorem wyjazdów na szkolenia
(AFP, Fot: Mark Ralston)
d325bxt

Według oficjalnych zaleceń funkcjonariusze partyjni będą musieli szczegółowo opisywać wydatki na cele zbliżone do "rozrywki i turystyki"; zakazano również rezerwacji luksusowych hotelowych apartamentów.

Kolejny zapis dotyczy zakazu korzystania z zabiegów pielęgnacyjnych oferowanych np. w hotelach.

Po raz pierwszy zasady te stosują się do krajowych programów szkoleniowych trwających mniej niż trzy miesiące - poinformowano w komunikacie.

d325bxt

Chińskie media często donoszą o organizowanych z publicznych pieniędzy wojażach chińskich oficjeli pod pozorem pracy, ale w rzeczywistości będących wakacjami lub wypadami na zakupy za granicę. W czasie trwającego tydzień okresu świątecznego w październiku ub. roku we wschodniej prowincji Jiangsu w wiejskim hotelu przyłapano urzędników wypoczywających za publiczne pieniądze - informowały państwowe media.

Od objęcia urzędu w marcu prezydent Chin Xi Jinping nazywał korupcję zagrożeniem dla samego istnienia partii i obiecywał ścigać za nią urzędników na wszystkich szczeblach władzy.

d325bxt

Podziel się opinią

Share
d325bxt
d325bxt
Więcej tematów