Trwa ładowanie...
d263qex

Chiny: siedem osób zginęło w wyniku 17 eksplozji przesyłek pocztowych

Siedem osób zginęło, a ponad 50 odniosło rany w wyniku kilkunastu eksplozji ładunków ukrytych w przesyłkach pocztowych - poinformowała agencja Xinhua. Bomby wybuchały w pobliżu budynków użyteczności publicznej.
Share
Jedno z miejsc wybuchów, Liucheng
Jedno z miejsc wybuchów, LiuchengŹródło: PAP/EPA, Fot: FEATURECHINA
d263qex

Do eksplozji doszło w mieście Liucheng i okolicach, w południowochińskim regionie Guangxi.

Minister bezpieczeństwa publicznego poinformował, że w trwającym śledztwie atak jest rozpatrywany jako czyn przestępczy, a nie zamach terrorystyczny. Według niego policja podejrzewa, że sprawcą jest 33-letni mieszkaniec okolic Liucheng. Nie poinformowano jednak, czy mężczyzna został zatrzymany, ani nie podano żadnych szczegółów dotyczących motywów jego działania.

Lokalna gazeta związana z rządzącą Komunistyczną Partią Chin "Guangxi Daily" pisze, że doszło do 17 wybuchów. Wcześniej agencja Xinhua informowała o 15 eksplozjach.

d263qex

Według lokalnego dziennika "Nanguo Zaobao" do wybuchów doszło w środę w miejscach publicznych, m.in. w niektórych budynkach rządowych, więzieniu, centrum handlowym, szpitalu, na targu oraz dworcu autobusowym.

Publikowane na portalach społecznościowych zdjęcia ukazują zakrwawionych ludzi, na wpół zwalone budynki, poprzewracane samochody i ulice pełne gruzu.

W ciągu ostatnich kilku lat wielu obywateli Chin wywoływało eksplozje w miejscach publicznych czy siedzibach instytucji - pisze agencja AFP. Motywem takich działań była chęć zwrócenia uwagi na swoją sytuację lub odwetu za odniesione krzywdy.

d263qex

Podziel się opinią

Share
d263qex
d263qex
Więcej tematów