Trwa ładowanie...
d29fh6j

Chiny: inspektorzy powinni kontynuować prace w Iraku

Szef chińskiej dyplomacji Tang Jiaxuan powiedział w środę w Radzie Bezpieczeństwa, że inspektorzy ONZ w Iraku powinni kontynuować swe prace.

Share
d29fh6j

Chiny, dysponujący prawem weta członek Rady Bezpieczeństwa ONZ, oświadczyły to po wystąpieniu sekretarza stanu USA Colina Powella, który przedstawiał w Radzie Bezpieczeństwa dowody na to, że Irak ma zabronione programy broni i ukrywa to przed inspektorami.

"Musimy uszanować wnioski dwóch ONZ-owskich agencji (MAEA i UNMOVIC) i poprzeć kontynuację ich pracy" - powiedział chiński minister nawiązując do przedstawionych przed tygodniem wyników prac inspektorów rozbrojeniowych w Iraku, którzy nie przedstawili jeszcze ostatecznych wniosków domagając się dodatkowego czasu. (mag)

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/pisane-ci-pisanie-6039096887997569a ) Skomentuj tę sprawę! Czy Polska powinna się aż tak bardzo angażować po stronie Ameryki? Czy Polska powinna bardziej liczyć się ze zdaniem Niemiec i Francji? Czy Polsce potrzebny jest "Wielki Brat" za oceanem?
Redakcja wiadomości WP zaprasza Cię do współredagowania naszego serwisu - prześlij nam Twój komentarz dotyczący powyższego tematu.

d29fh6j

Podziel się opinią

Share
d29fh6j
d29fh6j
Więcej tematów