Trwa ładowanie...
d3f66ny
27-11-2006 12:30

Chiński 64-rdzeniowy procesor?


Pierwsze notebooki bazujące na nowym chińskim procesorze o nazwie Dragon 2E powinny się pojawić na rynku na początku przyszłego roku - informuje serwis Ocworkbench.com, w którym znajdziemy również kilka informacji na temat układu o nazwie Dragon 3.

d3f66ny
d3f66ny

Procesor Dragon 2E pracuje z częstotliwością 750 MHz. Układ, który został wykonany w 65-nanometrowej technologii, może się pochwalić zapotrzebowaniem na energię na poziomie zaledwie 7,5 W oraz - jak twierdzą jego twórcy - wydajnością przewyższającą procesory Intel Pentium 4. Pierwsze notebooki, w których zamontowany będzie ten układ, powinny się pojawić na początku przyszłego roku.

Płyta główna z procesorem Dragon 2E
Źródło: Płyta główna z procesorem Dragon 2E

Serwis podzielił się również informacjami na temat planów dotyczących procesora o nazwie Dragon 3. Ma on być kompatybilny z architekturą x86 oraz wykonany w technologii 45 nanometrów. Chip, który pojawi się w 2008 roku, ma być wyposażony w 8-16 rdzeni, których ilość zostanie w 2010 roku zwiększona do... 32-64.

Więcej informacji: {{a:http://forums.ocworkbench.com/bbs/showthread.php?threadid=56525Ocworkbench.com{{a/}}

d3f66ny
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3f66ny
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj