Trwa ładowanie...
26-11-2015 11:48

Child Alert: trzyletni Fabian uprowadzony w Radomiu. Zatrzymano 5 osób

W Radomiu zatrzymano 5 osób związanych z porwaniem trzyletniego Fabiana. Według policji, osoby współdziałały z ojcem dziecka. Chłopiec został uprowadzony sprzed własnego domu podczas spaceru z matką. Poszukiwania chłopca wciąż trwają. Policja w związku z porwaniem wprowadziła tzw. Child Alert.

Child Alert: trzyletni Fabian uprowadzony w Radomiu. Zatrzymano 5 osóbFot: Child Alert
d1or4yb
d1or4yb

Policja zatrzymała 5 osób, które mogły mieć związek z uprowadzeniem dziecka. Aresztowania miały miejsce w Krakowie, Warszawie oraz Starachowicach. Dwoje z zatrzymanych - 38-letnia kobieta i 46-letni mężczyzna - usłyszało zarzuty uprowadzenia dziecka i pozbawienia go wolności. Grozi za to do 5 lat pozbawienia wolności. Prokuratura wystąpi wobec nich z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

Pozostałe osoby przebywają w KMP w Radomiu. Nie zapadła jeszcze decyzja co do zarzutów pod ich adresem. Według policji, osoby współdziałały z ojcem dziecka.

Nadal trwa ustalanie miejsca pobytu trzyletniego Fabiana oraz jego ojca.

Do porwania doszło we wtorek przed godz. 7 przed blokiem przy ul. Świętokrzyskiej w Radomiu. - Trzyletni chłopiec został odebrany matce wbrew jej woli przez trzech bliżej nieustalonych mężczyzn. Sprawcy odjechali ciemnym samochodem w nieokreślonym kierunku - powiedziała rzeczniczka mazowieckiej komendy policji kom. Alicja Śledziona.

d1or4yb

W dniu porwania ojciec dziecka informował w mediach, że to on uprowadził syna. Zadzwonił z taką wiadomością do jednej z sieci radiowych. Rodzice od dłuższego czasu walczą przed sądem o prawo do opieki. Ojciec, były antyterrorysta, wielokrotnie organizował marsze i protesty przeciwko wymiarowi sprawiedliwości, który - jak twierdzi - ograniczał jego prawa.

Funkcjonariusze od początku brali pod uwagę, że z uprowadzeniem trzylatka może mieć związek ojciec dziecka, skonfliktowany z matką chłopca. Ojciec Fabiana dwukrotnie w ciągu ostatnich dwóch lat protestował w Radomiu przeciwko decyzjom sądu związanym z ograniczeniem mu kontaktów z synem.

d1or4yb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1or4yb
Więcej tematów