Trwa ładowanie...
d1qtib5
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Child Alert: trzyletni Fabian uprowadzony w Radomiu. Zatrzymano 5 osób

W Radomiu zatrzymano 5 osób związanych z porwaniem trzyletniego Fabiana. Według policji, osoby współdziałały z ojcem dziecka. Chłopiec został uprowadzony sprzed własnego domu podczas spaceru z matką. Poszukiwania chłopca wciąż trwają. Policja w związku z porwaniem wprowadziła tzw. Child Alert.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Child Alert: trzyletni Fabian uprowadzony w Radomiu. Zatrzymano 5 osób
(Fot: Child Alert)
d1qtib5

Policja zatrzymała 5 osób, które mogły mieć związek z uprowadzeniem dziecka. Aresztowania miały miejsce w Krakowie, Warszawie oraz Starachowicach. Dwoje z zatrzymanych - 38-letnia kobieta i 46-letni mężczyzna - usłyszało zarzuty uprowadzenia dziecka i pozbawienia go wolności. Grozi za to do 5 lat pozbawienia wolności. Prokuratura wystąpi wobec nich z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

Pozostałe osoby przebywają w KMP w Radomiu. Nie zapadła jeszcze decyzja co do zarzutów pod ich adresem. Według policji, osoby współdziałały z ojcem dziecka.

Nadal trwa ustalanie miejsca pobytu trzyletniego Fabiana oraz jego ojca.

d1qtib5

Do porwania doszło we wtorek przed godz. 7 przed blokiem przy ul. Świętokrzyskiej w Radomiu. - Trzyletni chłopiec został odebrany matce wbrew jej woli przez trzech bliżej nieustalonych mężczyzn. Sprawcy odjechali ciemnym samochodem w nieokreślonym kierunku - powiedziała rzeczniczka mazowieckiej komendy policji kom. Alicja Śledziona.

W dniu porwania ojciec dziecka informował w mediach, że to on uprowadził syna. Zadzwonił z taką wiadomością do jednej z sieci radiowych. Rodzice od dłuższego czasu walczą przed sądem o prawo do opieki. Ojciec, były antyterrorysta, wielokrotnie organizował marsze i protesty przeciwko wymiarowi sprawiedliwości, który - jak twierdzi - ograniczał jego prawa.

Funkcjonariusze od początku brali pod uwagę, że z uprowadzeniem trzylatka może mieć związek ojciec dziecka, skonfliktowany z matką chłopca. Ojciec Fabiana dwukrotnie w ciągu ostatnich dwóch lat protestował w Radomiu przeciwko decyzjom sądu związanym z ograniczeniem mu kontaktów z synem.

d1qtib5

Podziel się opinią

Share

d1qtib5

d1qtib5
Więcej tematów