Trwa ładowanie...
d3ocwf9

Chcieli włamać się do centrum handlowego w Koninie, wchodząc przez dach. Policjantom wyjaśniali, że... trenują wspinaczkę

• W nocy zauważono mężczyzn chodzących po dachu galerii handlowej
• Okazało się, że byli to włamywacze próbujący dostać się do budynku przez świetlik
• Zatrzymani przez policję próbowali wyjaśniać, że tylko ćwiczyli wspinaczkę
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chcieli włamać się do centrum handlowego w Koninie, wchodząc przez dach. Policjantom wyjaśniali, że... trenują wspinaczkę
(KMP w Koninie)
d3ocwf9

W niedzielę około godz. 23 dyżurny Komendy Miejskiej w Koninie odebrał zgłoszenie od pracowników ochrony centrum handlowego Galeria nad Jeziorem o prawdopodobnej próbie włamania do budynku. Było to o tyle nietypowe, że według relacji ochroniarzy włamywacze mieli próbować dostać się do środka przez świetlik w dachu.

- Na miejsce natychmiast udali się policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego. Pracownicy ochrony wpuścili ich na dach, a tam mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 29 i 39 lat, którzy mieli narzędzia potrzebne do dostania się do wewnątrz – relacjonuje Marcin Jankowski, oficer prasowy konińskiej policji.

W momencie zatrzymania włamywacze zdołali już odkręcić kilka śrub od świetlika. Przewieziono ich do policyjnego aresztu. 7 marca podejrzani usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem, za który kodeks karny przewiduje do 10 lat więzienia.

- Mężczyźni nie przyznali się do niego. Twierdzą, że chcieli tylko doskonalić umiejętności wspinaczkowe – wyjaśnia Jankowski.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3ocwf9

Podziel się opinią

Share
d3ocwf9
d3ocwf9
Więcej tematów