Trwa ładowanie...
d40cho8

Chciał kupić komórki, a dostał ...piasek

Mieszkaniec Iławy w województwie warmińsko-mazurskim zamówił przez Internet telefony komórkowe, a dostał piasek. To już 20 takie oszustwo na Warmii i Mazurach.

d40cho8
d40cho8

We wtorek mężczyzna zgłosił w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie, że niedawno zamówił z firmy ogłaszającej się w Internecie dwa telefony komórkowe po 340 zł każdy. We wtorek otrzymał przesyłkę. W paczce znajdowały się dwa woreczki z piaskiem.

Bożena Przyborowska z Biura Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie powiedziała, że to już 20 taki przypadek na Warmii i Mazurach. Ludzie zamawiali w Internecie np. komputer, a dostawali sól, albo za dekodery otrzymywali - kawę, deski lub gwoździe.

W tej sprawie iławscy policjanci prowadzą postępowanie przygotowawcze. Funkcjonariusze mają już adres internetowy oszusta, któremu grozi do 8 lat więzienia.

Natomiast przypadki z regionu badają policjanci z Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Wiadomo na razie, że wszyscy poszkodowani zamawiali towary w aukcjach internetowych, a płacili przekazem pocztowym lub kartą płatniczą. (an)

d40cho8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40cho8
Więcej tematów