Trwa ładowanie...

Chcą zmienić program 500+. Bezrobotni mają zapomnieć o pieniądzach od państwa

Grzegorz Schetyna w programie "Kropka nad i" w TVN24 zapowiedział, że Platforma Obywatelska chce zmienić program 500+. Pieniądze miałby przysługiwać już na pierwsze dziecko, jednak pod warunkiem, że jego rodzice pracują lub szukają pracy.

Share
Chcą zmienić program 500+. Bezrobotni mają zapomnieć o pieniądzach od państwa
Źródło: East News, Fot: Lukasz Piecyk/REPORTER
d8mkcic

Schetyna przekonywał w programie Moniki Olejnik, że program 500+ będzie "osią" kampanii wyborczej. Podkreśla również, że PO nie zamierza likwidować prawa wprowadzonego przez PiS.

Lider PO zaznaczał jednak, że jego zdaniem program powinien zostać zmieniony. Po dojściu do władzy obiecuje rozszerzenie finansowania już na pierwsze dziecko. Twierdzi, że PiS wygrał tą deklaracją wybory, po czym nie dotrzymał słowa.

d8mkcic

Zdaniem Schetyny powinno się jednak ograniczyć liczbę osób, które pobierają pieniądze. 500+ nie powinno jego zdaniem przysługiwać bezrobotnym, dzięki czemu program byłby "przyzwoity i sprawiedliwy". - Nie może być tak, że pieniądze z 500 plus wyprowadzają z rynku pracy osoby, które są beneficjentami programu. Jeżeli są w rodzinach osoby otrzymujące większą ilość tych pieniędzy, przestają pracować - mówił.

d8mkcic

Podziel się opinią

Share
d8mkcic
d8mkcic
Więcej tematów