Trwa ładowanie...

Chcą zmienić program 500+. Bezrobotni mają zapomnieć o pieniądzach od państwa

Grzegorz Schetyna w programie "Kropka nad i" w TVN24 zapowiedział, że Platforma Obywatelska chce zmienić program 500+. Pieniądze miałby przysługiwać już na pierwsze dziecko, jednak pod warunkiem, że jego rodzice pracują lub szukają pracy.

Share
Chcą zmienić program 500+. Bezrobotni mają zapomnieć o pieniądzach od państwaŹródło: East News, fot: Lukasz Piecyk/REPORTER
d2otlvx

Schetyna przekonywał w programie Moniki Olejnik, że program 500+ będzie "osią" kampanii wyborczej. Podkreśla również, że PO nie zamierza likwidować prawa wprowadzonego przez PiS.

Lider PO zaznaczał jednak, że jego zdaniem program powinien zostać zmieniony. Po dojściu do władzy obiecuje rozszerzenie finansowania już na pierwsze dziecko. Twierdzi, że PiS wygrał tą deklaracją wybory, po czym nie dotrzymał słowa.

Zdaniem Schetyny powinno się jednak ograniczyć liczbę osób, które pobierają pieniądze. 500+ nie powinno jego zdaniem przysługiwać bezrobotnym, dzięki czemu program byłby "przyzwoity i sprawiedliwy". - Nie może być tak, że pieniądze z 500 plus wyprowadzają z rynku pracy osoby, które są beneficjentami programu. Jeżeli są w rodzinach osoby otrzymujące większą ilość tych pieniędzy, przestają pracować - mówił.

d2otlvx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2otlvx
Więcej tematów