Trwa ładowanie...
d3lsqd5

Charytatywny Jarmark Wielkanocny na Nowym Mieście w Warszawie

W niedzielę 29 marca, w godzinach 9:00-22:30 na ul. Freta 10 odbędzie się Charytatywny Jarmark Wielkanocny. Przed kościołem św. Jacka staną stoiska targowe, na których będzie można zaopatrzyć się w palmy i ozdoby wielkanocne, rękodzieło, książki, a także spróbować świątecznych wypieków i potraw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Charytatywny Jarmark Wielkanocny na Nowym Mieście w Warszawie
(WawaLove.pl)
d3lsqd5

Charytatywny Jarmark Wielkanocny będzie pierwszym, w tym roku kalendarzowym, tego typu wydarzeniem organizowanym przez Grupę Charytatywni Freta. W niedzielę na placu przed kościołem św. Jacka przy ulicy Freta 10, staną stoiska handlowe. Od godziny 09:00 do godziny 22:30 będzie można zaopatrzyć się na nich w różne rodzaje palm wielkanocnych, rękodzieło, ceramikę oraz świąteczne ozdoby. Miłośnicy dobrej literatury z pewnością znajdą coś dla siebie na stoisku antykwariatu.

Organizatorzy pomyśleli również o tych, którzy poszukują inspiracji do przygotowania wielkanocnych potraw. W jarmarkowej cukierni będzie można zakupić sprawdzone przepisy na wypieki i spróbować ciasta upieczonego według wybranej receptury. Ci, którzy wolą lekką, roślinną kuchnię, na jednym z jarmarkowych stoisk będą mogli spróbować i zakupić wegańskie i bezglutenowe wersje świątecznych pasztetów, past i innych potraw na wielkanocny obiad, przygotowanych przez warszawskie „Smaki Buraki”. Będzie okazja, żeby spróbować czegoś na miejscu, ale też zabrać trochę do domu dla swoich bliskich.

Główny organizator Charytatywnego Jarmarku Wielkanocnego - Grupa Charytatywni Freta działa od 2011 roku. Jej zadaniem jest pomoc ubogim, którzy zwracają się z prośbą do klasztorów dominikańskich w całej Polsce. Obecnie Grupa wspiera działalność charytatywną klasztorów przez opiekę nad świetlicami środowiskowymi, fundowanie stypendiów, pomoc świąteczną. Całkowity dochód z Charytatywnego Jarmarku Wielkanocnego zostanie przeznaczony na organizację letniego wyjazdu dla 20 dzieci, podopiecznych Grupy.

Szczegółowy program Jarmarku oraz bieżące informacje można znaleźć na stronie: www.jarmarkjacka.blogspot.com.

d3lsqd5

Podziel się opinią

Share
d3lsqd5
d3lsqd5
Więcej tematów