PolskaChaos na kolei i perony widma - Polacy mają dość

Chaos na kolei i perony widma - Polacy mają dość

Perony widma pojawiły się w rozkładzie jazdy pociągów na dworcu w Katowicach - informuje RMF FM. Nowy plan przewiduje odjazdy z pięciu peronów - mimo że na dworcu są tylko trzy. Podczas remontu dworca zamknięto jeden z nich, kolejny jest dopiero przewidziany w budowie. Siedem i pół godziny, czyli trzy razy więcej niż normalnie, trwała podróż pociągiem z Warszawy do Poznania - informuje TVN24. Najpierw doszło do awarii i skład stanął w szczerym polu. Później pasażerowie musieli czekać kilka godzin na kolejny pociąg. - Jak zawsze w takich sytuacjach pasażerowie mogą żądać zwrotu pieniędzy za bilety - oświadczył rzecznik grupy PKP Łukasz Kurpiewski.

Chaos na kolei i perony widma - Polacy mają dość
Źródło zdjęć: © PAP

Peron 1. istniał, ale w związku z przebudową dworca został zamknięty. Zgodnie z nowym rozkładem odjeżdżają z niego dziesiątki pociągów. W Katowicach nigdy nie było natomiast piątego peronu. - Mój pociąg ma odjechać z piątego peronu, którego jeszcze nie ma. Pani w kasie powiedziała, że mam słuchać zapowiedzi - żaliła się młoda pasażerka.

Od niedzieli obowiązuje nowy roczny rozkład jazdy Polskich Kolei Państwowych. Wprowadzenie nowych godzin kursowania pociągów wywołał chaos na dworcach kolejowych w całej Polsce. PKP Intercity za sytuację przeprasza.

Dyrektor Zespołu Doradców Gospodarczych TOR Adrian Furgalski powiedział "Sygnałom Dnia" w Polskim Radiu, że w niektórych regionach część pociągów nowego rozkładu nie kursuje. Są zawieszone, gdyż nie podpisano jeszcze umów między największym przewoźnikiem - Przewozy Regionalne a marszałkami województw w sprawie finansowania. Intercity i Przewozy Regionalne skoordynowały między sobą rozkłady jazdy dopiero 7 grudnia - dodał Adrian Furgalski.

Pasażerowie, którzy chcieli sprawdzić w niedzielę nowy rozkład jazdy w internecie, mieli kłopoty z wejściem na stronę. Adrian Furgalski zauważył, że wynika to z tego, że w tym samym czasie kilkadziesiąt tysięcy osób chciało się tam zalogować. Zwrócił jednak uwagę, że w Niemczech ze strony internetowej z rozkładem jazdy korzysta dziennie średnio 50 milionów pasażerów i serwery nie są przeciążone.

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)