Trwa ładowanie...
d255e5r

Cezary Pazura krytykuje kobiety walczące o prawo do aborcji. Aktor nie przysporzył sobie nowych fanów ostatnią wypowiedzią w TVP Info

Cezary Pazura nigdy nie krył się z tym, że jest osobą wierzącą, żyjącą zgodnie z tradycyjnymi wartościami. Aktor często wypowiada się w kwestiach kościoła i wiary. We wtorek był gościem programu "Minęła 20" w TVP Info, w którym skrytykował m.in. protesty kobiet oraz ich walkę o prawo do aborcji. Czy tym razem przesadził?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cezary Pazura został ambasadorem akcji "Różaniec do granic"
Cezary Pazura został ambasadorem akcji "Różaniec do granic" (Youtube.com)
d255e5r

Michał Rachoń zaczął program od pytania o zasadność organizowania "Czarnego Wtorku" w rocznicę "Czarnego Protestu". Pazura bez wahania odpowiedział, że nie interesują go tego typu akcje i jest prawdopodobnie zbyt staroświecki. Zaznaczył również, że jako katolik nie akceptuje postulatów kobiet biorących w nich udział.

- Może jestem staroświecki, a przede wszystkim katolik. Aborcja nie jest nam po drodze. Nijak - powiedział. Dodał również, że obecny "świat stanął na głowie", dlatego Polska powinna przypomnieć Europie o jej tradycyjnych wartościach.

- Pojedynczy człowiek, modląc się i żyjąc uczciwie, ma siłę zmieniać świat. A jeśli połączymy się w miliony, to tym bardziej. Myślę, że możemy być znakiem drogowym dla współczesnej Europy, jeśli chodzi o taki punkt widzenia – dodał.

d255e5r

Wypowiedź Pazury błyskawicznie skomentował Łukasz Najder, redaktor wydawnictwa Czarne oraz jeden z najciekawszych polskich komentatorów na Facebooku.

- Pamiętaj, jeśli masz trzecią żonę - i jest ona od ciebie młodsza o ponad 20 lat - imprezowałeś i miziałeś się z gangsterami, a jedną z ostatnich twoich fuch były występy kabaretowe w ramach zorganizowanego naciągania emerytów na kosztowne garnki, to znaczy, że jesteś, kurna, STAROŚWIECKI – (red. pisownia oryginalna) napisał na Facebooku.

Pazura powiedział również, że od dzieciństwa jest osobą wierzącą, dlatego postanowił się zaangażować w ogólnopolską modlitwę "Różaniec do granic".

d255e5r

– A dlaczego nie? Jestem zwolennikiem ludzkiej aktywności, która nie wyrządza nikomu krzywdy. (…) Modlitwy nigdy nie jest za dużo, przynajmniej dla nas, chrześcijan – stwierdził.

Akcja rozpocznie się 7 października 2017 r. To właśnie tego dnia wierni z całej Polski mają modlić się wzdłuż granic Polski, wykorzystując różańce. Pazura jest jednym z jej ambasadorów.

Aktor przyznał, że spotkał się z hejtem i komentarzami, że jest "katolem" i "obłudnikiem". Natomiast nie zamierza się przejmować negatywnymi opiniami na swój temat.

– Nie zgadzam się z nimi. Trochę mnie śmieszą. Trochę bawią. Nigdy nie oburzają. (…) Jeśli ktoś ma inne poglądy niż my, to trudno. Niech ma. Myślę, że zmieni – dodał.

Jakie jest wasze zdanie na temat wypowiedzi Pazury?

d255e5r

Podziel się opinią

Share

d255e5r

d255e5r
Więcej tematów