Trwa ładowanie...
d235m44
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.TVP

Cezary Grabarczyk przeprasza Bronisława Komorowskiego

Przepraszam prezydenta, jeśli poczuł dyskomfort związany z moimi wypowiedziami – powiedział wiceprzewodniczący PO Cezary Grabarczyk w programie TVP Info "Gość poranka". Polityk odniósł się w ten sposób do tego, że zaraz po wyborze Donalda Tuska na szefa RE spekulował, kogo na swojego następcę powinien wyznaczyć premier.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cezary Grabarczyk po przyjeździe na posiedzenie zarządu krajowego PO
Cezary Grabarczyk po przyjeździe na posiedzenie zarządu krajowego PO (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d235m44

– Pan prezydent komunikując, że to on będzie desygnował nowego szefa rządu, czyli wskaże osobę, która otrzyma misję kształtowania rady ministrów, przypomniał o treści konstytucji i swoich prerogatywach. Miał do tego prawo, (…) dlatego przepraszam prezydenta, jeśli poczuł dyskomfort związany z moimi wypowiedziami - mówił Grabarczyk.

Zarząd Platformy Obywatelskiej rekomendował Ewę Kopacz na stanowisko premiera. Nie oznacza to jeszcze, że obecna marszałek sejmu zostanie szefową rządu. Bronisław Komorowski oświadczył, że rekomendacja Kopacz przez zarząd PO nie jest dla niego wiążąca. Prezydent podkreślił, że czas na rozmowę o decyzjach personalnych przyjdzie po złożeniu dymisji przez obecnego szefa rządu, Donalda Tuska.

Bronisław Komorowski zwrócił uwagę, że konstytucja rozstrzyga o tym, iż w kwestii desygnowania nowego premiera prezydent jest "zupełnie nieskrępowany". Jak dodał, decyduje o tym także "zdrowy rozsądek i odpowiedzialność za państwo". Prezydent podkreślił, że jest między innymi kwestia większości parlamentarnej.

d235m44

Podziel się opinią

Share

d235m44

d235m44
Więcej tematów