Trwa ładowanie...

Cenna działka w Warszawie odzyskana

• Sąd uznał, że umowa ws. sprzedaży cennych terenów jest nieważna
• Wyrok dotyczy gruntów w dzielnicy Praga-Południe
• Działkę otrzymała spółka, która nie miała nic wspólnego z wcześniejszymi właścicielami

Share
Cenna działka w Warszawie odzyskana
Źródło: WP.PL
dix51dn

Odzyskano cenną działkę w Warszawie. Sukces prokuratury w sporze o ogromnej wartości reprywatyzowany grunt na stołecznej Pradze-Południe - informuje "Rzeczpospolita".

Sąd uznał, że nieważna jest umowa, na mocy której spółka Projekt Saska przejęła cenne tereny w stolicy. Wyrok w sprawie dokumentu sprzed 16 lat wydał Sąd Okręgowy w Warszawie.

dix51dn

Sprawa dotyczy ponad 30 ha, na których znajdują się teraz ogródki działkowe w pobliżu Stadionu Narodowego. Lokalizacja i dobry dojazd do centrum sprawiają, że działka warta jest co najmniej 142 mln zł.

Jak zauważa "Rzeczpospolita", procedura przejęcia gruntów była podobna jak w przypadku słynnej działki Chmielna 70 sprzed Pałacu Kultury i Nauki, od której zaczęła się afera reprywatyzacyjna.

Działkę na Pradze-Południe otrzymała spółka, która nie była w żaden sposób związana z właścicielami sprzed II wojny światowej, a rząd w przeszłości zapłacił już odszkodowanie za teren.

Sąd przyznał rację śledczym i uznał, że osoby, które zawarły umowę w 2000 roku nie dysponowały żadnym tytułem prawnym do zbywanych praw i roszczeń. Wyrok jest nieprawomocny.

Tymczasem nadal trwa śledztwo w sprawie prywatyzacji tej działki. Prokuratorzy nie postawili jeszcze nikomu zarzutów. Gazeta wyjaśnia, że śledczy czekają na pomoc prawną z zagranicy.

oprac. A. Jastrzębski

dix51dn

Podziel się opinią

Share
dix51dn
dix51dn
Więcej tematów